Zielone Kolbudy. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Fot. Pixabay
W gminie Kolbudy trwa nabór wniosków w ramach programu „Zielone Kolbudy”. Mieszkańcy mogą się ubiegać o dofinansowanie zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii. Dokumenty można składać do poniedziałku 22 lutego 2021 r. Celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń na terenie gminy.

Dotację na fotowoltaikę

Dotacja celowa ze środków budżetu gminy Kolbudy jest udzielana na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w postaci: ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Przyznana dotacja może być przeznaczona na pokrycie kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia poniesionych nie wcześniej niż po podpisaniu umowy dotacyjnej. Realizowane przedsięwzięcie powinno zostać zakończone do 30 września br.  

Celem Programu „Zielone Kolbudy” jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł. Na dofinansowanie liczyć będą mogli mieszkańcy, którzy zdecydują się na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Wysokość dotacji wyniesie 50 procent kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 5 tysięcy złotych.

Kto może skorzystać z Programu Zielone Kolbudy

Do korzystania z Programu uprawnione będą osoby fizyczne - z wyłączeniem osób, które spełniają warunek do objęcia pomocą de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie. Wnioskodawcą może być wyłącznie osoba zamieszkująca na pobyt stały na terenie Gminy Kolbudy i posiadająca tytuł własności do nieruchomości. Finansowym wsparciem objęte będą tylko przedsięwzięcia realizowane w budynku/lokalu użytkowanym jako mieszkalny, w którym nie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w danym roku budżetowym, przyjmując kwotę dofinansowania określona w Regulaminie.
Wzory wniosków i formularze dostępne są na stronie gminy Kolbudy oraz w Urzędzie Gminy.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje dotyczące naboru uzyskać można w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Ochrony Środowiska Kolbudy pod numerami telefonów 58 691 05 45 lub 58 691 05 73. Dokumenty można składać do 22 lutego br. W związku z sytuacją epidemiczną – w przypadku osobistego składania wniosku – należy wcześniej telefonicznie umówić termin wizyty w urzędzie pod wyżej wymienionymi numerami telefonów.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie