Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na początku niepewność, później uśmiech. Akcja służb mundurowych w Pruszczu Gdańskim

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Kierowcy na początku byli lekko niepewni, ale później już uśmiechnięci. W piątek (1 grudnia 2023 roku) policjanci i strażnicy miejscy z Pruszcza Gdańskiego kontrolowali kierowców oraz ich auta w ramach akcji "Bezpieczne Andrzejki - Bezpieczne Mikołajki". Mandatów nie było, ale były upominki. W akcję włączyli się miejscowi strażacy ochotnicy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg

Akcja służb mundurowych miała na celu propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg, poszerzenia wiedzy w zakresie przepisów prawa o ruchu drogowym, a także obowiązku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w razie zaistnienia zdarzenia drogowego.

- Sprawdzamy uprawnienia kierowców, stan techniczny pojazdów. Przypominany o aktualnych przepisach drogowych - mówi młodszy aspirant Karol Kościuk z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Punkt kontrolny zorganizowano przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. Po sprawdzeniu dokumentów i stanu pojazdów, kierowcy jak i pasażerowie mogli skorzystać z krótkiego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zobacz także:

- Dzięki przygotowanym stanowiskom instruktażowym uczestnicy mogli odświeżyć sobie wiedzę z udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowej obsługi gaśnicy - oznajmia starszy inspektor Monika Lempart ze Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim.

Policjanci, strażnicy i strażacy uczulali na noszenie elementów odblaskowych przez pieszych oraz przypominali o konieczności zadbania o właściwy stan techniczny oraz odpowiednie wyposażanie pojazdów (trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka, kamizelki odblaskowe).

Upominki dla kierowców i pasażerów

- Jako strażakom zależy nam na bezpieczeństwie kierowców, pasażerów i pieszych. Stąd nasze uczestnictwo w akcji. Przypominamy kierowcom, uświadamiamy, jak ważne jest np. odpowiednie wyposażenie pojazdu - stwierdza Maciej Chmielewski, naczelnik OSP w Pruszczu Gdańskim.

Kierowcy i pasażerowie, jako uczestnicy akcji, otrzymali upominki, w tym apteczki pierwszej pomocy i elementy odblaskowe.

W piątek (1 grudnia 2023 roku) policjanci i strażnicy miejscy z Pruszcza Gdańskiego kontrolowali kierowców oraz ich auta w ramach akcji "Bezpieczne Andrzejki - Bezpieczne Mikołajki". Mandatów nie było, ale były upominki. W akcję włączyli się miejscowi strażacy ochotnicy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na początku niepewność, później uśmiech. Akcja służb munduro...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto