Polski Ład dla Pruszcza Gd. i powiatu gdańskiego. Są wyniki naboru projektów. Co będzie robione?

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Dzięki dofinansowaniu w Pruszczu zostanie przebudowane skrzyżowanie Kasprowicza z ul. Sienkiewicza i ul. Beniowskiego
Dzięki dofinansowaniu w Pruszczu zostanie przebudowane skrzyżowanie Kasprowicza z ul. Sienkiewicza i ul. Beniowskiego Fot. Google
Udostępnij:
11 zadań z całego powiatu gdańskiego otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W poniedziałek (25 października 2021 r.) ogłoszone zostały wyniki pilotażowego naboru. Sprawdźcie, co będzie robione.

W poniedziałek (25.10.2021 r.) ogłoszone zostały wyniki pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie z Pruszcza Gdańskiego i powiatu gdańskiego zostało zakwalifikowanych 11 projektów.

Przebudowa Orzeszkowej i skrzyżowania Kasprowicza z Sienkiewicza w Pruszczu

Gmina Miejska Pruszcz Gdański pozyskała dofinansowanie na przebudowę ul. Orzeszkowej i Sienkiewicza wraz z przebudową skrzyżowania ul. Kasprowicza z ul. Beniowskiego, Sienkiewicza w Pruszczu Gd. Dotacja wynosi 4 655 000 zł.

Powiat gdański otrzymał środki na placówkę opiekuńczo-wychowawczą

Jak wynika z zestawienia opublikowanego na rządowych stronach, pieniądze trafią również do powiatu gdańskiego. Starostwo powiatowe zgłosiło zadanie pn. „Budowa placówki opiekuńczo – wychowawczej”. Przyznane dofinansowanie to 3 825 000 zł.

W czasie pierwszego pilotażowego naboru każda samorządowa jednostka mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie.
Jak informuje rząd, dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane:

  • w przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy - po zakończeniu inwestycji;
  • w przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: w 2-3 transzach, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji (po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji).

Polski Ład w gminach. Budowa sieci kanalizacji, sali gimnastycznej

Gmina Pruszcz Gdański pozyskała 5 700 000 zł na budowę ul. Droga Słowackiego w Rokitnicy w gminie Pruszcz Gdański.

Gmina Kolbudy przy wsparciu 4 655 000 zł uporządkuje gospodarkę ściekową na terenie gminy poprzez budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Jankowo Gdańskie, Otomin oraz Buszkowy Górne.

Do gminy Przywidz trafi 2 815 000 zł na budowę stacji uzdatniania wody wraz z budową sieci wodociągowej na terenie gminy.

Gmina Pszczółki z dotacją 7 975 500 zł uporządkuje gospodarkę wodno-ściekową w gminie wraz z budową mikroinstalacji PV na potrzeby oczyszczalni ścieków i SUW w Pszczółkach.

Gmina Suchy Dąb pozyskała łącznie ponad 8 mln zł na: budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Steblewo - 3 981 450 zł; termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej i Urzędu Gminy w Suchym Dębie - 3 159 082,5 zł, budowę chodnika wraz z odwodnieniem przy ulicy Sportowej w Suchym Dębie - 871 227,81 zł.

Gmina Trąbki Wielkie otrzymała 4 950 000 zł na budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem i łącznikiem ze Szkołą Podstawową w Czerniewie.

Do gminy Cedry Wielkie trafi 5 000 000 zł z na budowę przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem w Cedrach Wielkich.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie