Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gminy z powiatu gdańskiego szukały inwestorów podczas targów na Lazurowym Wybrzeżu

Agata Cymanowska
Wspólne stoisko gmin Metropolii Gdańskiej
Wspólne stoisko gmin Metropolii Gdańskiej Materiały prasowe
Miasto i gmina Pruszcz Gdański, gmina Cedry Wielkie oraz Suchy Dąb i Pszczółki od wtorku do piątku prezentowały swoje oferty na targach nieruchomości komercyjnych MIPIM, które co roku przyciągają do Cannes inwestorów z całego świata.

Gminy z powiatu gdańskiego prezentowały się w ramach Metropolitalnej Oferty Inwestycyjnej (MOI), która powstała specjalnie na targi w Cannes w celu pokazania możliwości inwestycyjnych całej Metropolii Gdańskiej.

Na wspólnym stoisku o powierzchni blisko sześćdziesięciu metrów kwadratowych prezentowanot ponad czterdzieści ofert inwestycyjnych z Gdańska oraz gmin będących członkami MOI, w tym dziesięć z terenu powiatu gdańskiego.

Miasto Puszcz Gdański wystawiło na targach tereny pod usługi w okolicach Osiedla Bursztynowego. Do tego dziewięć hektarów ziemi przy obwodnicy Pruszcza Gdańskiego - również z przeznaczeniem pod usługi, a także tereny znajdujące się za stacją Lotos, które stanowić będą drugą część Bałtyckiej Strefy Inwestycyjnej [taka strefa powstała już w rejonie ulicy Zastawnej].

- Chcemy sprawdzić, jakie jest zainteresowanie wśród potencjalnych inwestorów, są to bowiem ostatnie tak rozległe tereny, które stanowią własność miasta, więc zależy nam, by zostały odpowiednio zagospodarowane - podkreśla Bartosz Gondek, rzecznik burmistrza Pruszcza Gdańskiego. - Być może uda nam się pozyskać międzynarodowego partnera.

Z kolei gmina Pruszcz Gdański chciałaby znaleźć między innymi inwestorów dla terenu składającego się ośmiu działek w Łęgowie, oddalonych o zaledwie kilometr od autostrady A1, a także zabytkowego zespołu parkowo-pałacowego z folwarkiem w Rusocinie.

Z kolei gmina Cedry Wielkie szuka inwestorów dla niezagospodarowanych wielkopowierzchniowych działek rolnych w Kiezmarku, Koszwałach i Cedrach Małych o łącznej powierzchni blisko 5 milionów metrów kwadratowych oraz działki budowlanej przy powstającej właśnie przystani żeglarskiej w Błotniku.

Gmina Pszczółki wystawiła na targach we Francji teren w Skowarczu przeznaczony pod budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz działkę mieszkaniowo-usługową.

Stuletni pałac w Rusocinie nadal bez właściciela

Natomiast z gminy Suchy Dąb na targach prezentowana jest działka rolna o powierzchni ponad 161 tys. m kw.

- Targi MIPIM 2012 to około 19 tys. odwiedzających w ciągu 4 dni targowych i blisko 4 tys. przedstawicieli inwestorów i instytucji finansowych z 90 krajów świata - tłumaczy Magdalena Kuczyńska, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Najwięcej przedstawicieli świata biznesu pochodzi z Francji (21 procent) oraz Wielkiej Brytanii i Niemiec. Przedstawiciele z Polski stanowią ok. 3 procent.
W tegorocznych targach uczestniczą obok Metropolii Gdańskiej największe polskie miasta i regiony, jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Katowice, Szczecin, Małopolska, Śląsk.

Dzięki obecności na targach w poprzednich edycjach sam tylko Gdańsk znalazł kilku inwestorów - np. niemiecką firmę ECE, która wybudowała Galerię Bałtycką.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto