6 medali zdobył pruszczański klub AN-DO na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF

Danuta Strzelecka
Zawodnicy pruszczańskiego klubu AN DO zdobyli 6 medali  na Mistrzostwa Polski  Juniorów Młodszych  w Taekwon-do ITF
Zawodnicy pruszczańskiego klubu AN DO zdobyli 6 medali na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim
Pruszczańska ekipa AN-DO wywalczyła sześć medali! To były udane mistrzostwa dla zawodników z Pruszcza Gdańskiego.

Medale dla pruszczańskiego klubu AN-DO

20 Pruszczańskich Lwów reprezentowało Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim z Pruszcza Gdańskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. W zawodach, które odbyły się 24-26 maja w Brzegu Dolnym, wzięło udział 294 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Ekipa AN-DO wywalczyła łącznie 6 medali, w tym 2 srebrne i 4 brązowe. Drużyną opiekowali się trenerzy Dorota Mazur i Piotr Pełka, a w składzie znaleźli się również sędziowie Rafał Mach i Martyna Cichoń.

Wyniki zawodników klubu AN-DO były imponujące:

• JULIA ŚLESZYŃSKA zdobyła dwa srebrne medale i 2 tytuły WICE MISTRZYNI POLSKI w konkurencji układów stopni 6-2 cup oraz w walkach w kategorii wagowej -48 kg.
  • Kamil Kupiec wywalczył brązowy medal w technikach specjalnych.
  • Szymon Sawicki zdobył brązowy medal w walkach w kategorii wagowej -40 kg.
  • Gabrysia Sawicka wywalczyła brązowy medal w walkach w kategorii wagowej +65 kg.
  • Szymon Neubauer zdobył brązowy medal w walkach w kategorii wagowej +65 kg.

- Dzięki tym osiągnięciom, klub AN-DO zajął 12 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 5 miejsce w klasyfikacji punktowej - podsumowują trenerzy pruszczańskiego klubu. - Niesamowity potencjał drzemie w naszych młodych zawodnikach. Dla wielu z nich to debiut na tak ważnej imprezie, ale wszystkie pojedynki naszych zawodników były pełne zaangażowania i charakteru! Wszyscy zostawili serce na macie. Atmosfera, jaką stworzyli na tych zawodach, zasługuje na wielką pochwałę.

Jak dodają trenerzy, wspólny doping, czas spędzany razem na integracji, wsparcie po przegranych pojedynkach to dowód, że AN-DO TEAM to coś więcej niż tylko sport!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA