Pierwszy Budżet Obywatelski w gminie Pszczółki. Znamy listę przedsięwzięć

Redakcja
Archiwum NM
Już niedługo mieszkańcy gminy przystąpią do głosowania nad przedsięwzięciami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego Gminy Pszczółki na 2020 roku.

W tym roku po raz pierwszy w gminie Pszczółki mieszkańcy będą mogli zagłosować w Budżecie Obywatelskim. Jest to pierwsza taka inicjatywa w gminach wiejskich na terenie całego powiatu gdańskiego. Propozycje poniżej.

Bezpieczna Gmina + Bezpieczny strażak

Zakup sprzętu hydraulicznego oraz środków ochrony indywidualnej dla OSP w Pszczółkach. Przedsięwzięcie dotyczy zakupu:ciężkiego zestawu hydraulicznego wraz z osprzętem, m.in. agregat, węże, rozpieracze, nożyce, podpory, wspornik progowy, piła i wybijak do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa, urządzenie do wywarzania drzwi, hełmów strażacki, ubrań specjalnych, kominiarek strażackich.

Zobacz: Pobiegną wokół Bursztynowej Góry. Małe Kaszuby Biegają w Bąkowie w niedzielę 25 sierpnia

Skatepark Pszczółki

Przedsięwzięcie dotyczy wprowadzenia do Parku Lipowego w Pszczółkach dodatkowych urządzeń zabawowo-sportowych, w tym: elementy najazdowe i podrzutowe wkomponowane w istniejącą ścieżkę z kostki brukowej, zestaw urządzeń tzw. parkour i street workout, tj. drabinki, drążki, bloki, monitoring.

Plac zabaw w Kleszczewku

Przedsięwzięcie dotyczy wyposażenia placu zabaw przy świetlicy w Kleszczewku, w tym:huśtawka wahadłowa podwójna, trampolina okrągła, zestaw zabawowy obejmujący min. ślizgawki, platformy, schodki wejściowe, duże linearium, nawierzchnia bezpieczna: piasek, częściowo nawierzchnia syntetyczna.

Bezpieczne przedszkole, szczęśliwe dzieci

Przedsięwzięcie dotyczy zagospodarowanie placu zabaw przy Gminnym Przedszkolu w Pszczółkach, w tym: wymiana ogrodzenia, montaż monitoringu, montaż zabawek, np. duży zestaw zabawowy lub kilka małych, piaskownica, huśtawki, urządzenia uzupełniające, nawierzchnia bezpieczna piaskowa.

Zobacz: Otworzono ścieżkę łączącą gminy Trąbki Wielkie i Pszczółki

Jak głosować?

Swój głos może oddać osoba pełnoletnia, zamieszkała na terenie gminy Pszczółki. Głosowanie odbywać się będzie od 1 do 6 września.

W niedzielę 1 września będzie można oddać swój głos w godzinach 13-17 na wyznaczonym stanowisku w Parku Lipowym w Pszczółkach podczas Święta Miodu Pszczółkowskiego - Dożynek Gminnych. Od 2 do 6 września głosowanie będzie odbywać się poprzez: złożenie karty do głosowania w formie papierowej w sekretariacie Urzędu Gminy w Pszczółkach w godzinach pracy urzędu, przesłanie karty do głosowania w formie papierowej na adres Urzędu Gminy w Pszczółkach (o przyjęciu karty do głosowania decydować będzie data stempla pocztowego), przesłanie wypełnionej karty do głosowania (skan) na adres e-mail: urzad@pszczolki.pl.

Karta do głosowania zostanie udostępniona na stronie urzędu gminy od 2 września. Warunkiem oddania ważnego głosu jest: oddanie tylko jednego głosu przez osobę pełnoletnią, zamieszkałą na terenie Gminy Pszczółki, podanie na karcie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i nr PESEL, postawienia jednego znaku „X” przy jednym przedsięwzięciu z listy.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie