Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Miedzią Legnica. Rezerwowi zmarnowali swoją szansę. Szymon Grabowski: Nadchodzi czas analizy

Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk przegrała w Legnicy z Miedzią 1:4 na zakończenie rozgrywek w Fortunie 1. Lidze. Trener Szymon Grabowski w ostatnim spotkaniu dał szansę zawodnikom, którzy grali mniej w tym sezonie, ale oni jej nie wykorzystali. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za przegrany mecz z Miedzią Legnica.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Miedzią Legnica, Fortuna 1. Liga, 26.05.2024 r.

Lechia Gdańsk popełniła zbyt wiele prostych błędów w obronie, a gracze Miedzi to bezwzględnie wykorzystali. Do tego sędzia nie uznał biało-zielonym aż trzech goli, ale trudno się przyczepić do którejkolwiek z tych decyzji. Trener Szymon Grabowski dał szansę zawodnikom, którzy mniej grali w tym sezonie i trzeba się wysilić, aby powiedzieć, że któryś z nich tę szansę wykorzystał.

- W drugiej połowie zdecydowanie zbyt łatwo traciliśmy bramki. Ten mecz jednak nic nie zmienia, bo jesteśmy mistrzami pierwszej ligi. Wszyscy piłkarze zdali test w tym sezonie. Nadchodzi jednak czas analizy i będziemy się zastanawiali z szefostwem nad tym, żeby Lechia była mocna w Ekstraklasie i nie walczyła tylko o utrzymanie - powiedział Szymon Grabowski, trener Lechii.

Antoni Mikułko - 4

Nie zawalił przy żadnej z bramek. Wpuścił jednak aż cztery gole i nie pomógł drużynie. Trzeba jednak pamiętać, że cały czas był rezerwowym i nie jest łatwo nagle wejść do gry i zaprezentować świetną formę.

Dawid Bugaj - 3

To był kolejny test dla Dawida, bo Lechia musi podjąć decyzję, czy go wykupić. Podjęta zostanie na podstawie całego sezonu, bo mecz w Legnicy był w kego wykonaniu kiepski.

Loup-Diwan Gueho - 2

Wreszcie zagrał od pierwszej minuty i prezentował się bardzo słabo.

Filip Koperski - 1

Trenerzy muszą zdecydować o jego przyszłości na jakiej pozycji ma grać. W Legnicy wypadł, niestety, fatalnie. Sprokurował karnego i dwa razy złamał linię spalonego. Trzy bramki obciążają konto młodego zawodnika Lechii.

Miłosz Kałahur - 3

Po jego błędzie była sytuacja, po której Miedź miała rzut karny. Jeden ze słabszych występów Miłosza w tym sezonie.

Jan Biegański - 3

Doczekał się szansy w pierwszym składzie i nic nie pokazał. Dla niego to jednak także powrót na boisko po dłuższej przerwie w większym wymiarze czasowym.

Kacper Sezonienko - 5

Był aktywny, starał się. Nie wykorzystał dobrej sytuacji, a Bobcek zabrał mu asystę, bo spalił, kiedy trafiał na 2:0.

Louis D'Arrigo - 3

To od jego przechwytu zaczęła się akcja bramkowa Lechii. I to tyle dobrego co można napisać o zawodniku z Australii.

Tomasz Neugebauer - 3

Nie przeszkodził w tym, aby Drzazga oddał skuteczny strzał z dystansu. Końcówka sezonu to spadek formy u Tomka i tak też było w Legnicy. Na drugą połowę już nie wyszedł.

Jakub Sypek - 5

To dla Kuby pewnie pożegnanie z Lechią, bo raczej nie zostanie wykupiony z Widzewa. Starał się, strzelił gola, ale pojedynki z obrońcami Miedzi wychodziły mu różnie.

Tomas Bobcek - 4

Powinien pilnować linii spalonego i strzelić prawidłowego gola po podaniu Sezonienki. Plus za asystę przy golu Sypka, ale to za mało jak na napastnika.

Rifet Kapić - 3

Wszedł na drugą połowę. Trafił do siatki, ale sędzia gola nie uznał. I to tyle. Wyjątkowo słaby mecz Kapicia.

Łukasz Zjawiński - 2

Był na boisku przez ponad pół godziny i nic nie pokazał.

Adam Kardaś - 3

Młody pomocnik Lechii dostał szansę zagrania w meczu ligowym na zakończenie sezonu.