Kolejny raz w Szkole w Koźlinach (gm. Suchy Dąb) odbyły się warsztaty pod nazwą „Dzień Życia” dotyczące udzielania pierwszej pomocy. W przedsięwzięciu tym czynnie uczestniczą policjanci. Mundurowi zaprezentowali filmy profilaktyczne i zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie szkoły w części praktycznej mieli za zadanie wykazać się umiejętnością i wiedzą z omawianej tematyki pod czujny okiem m.in. stróżów prawa.

Po raz kolejny w Szkole w Koźlinach grono pedagogiczne zorganizowało warsztaty pod nazwą „Dzień Życia”. W imprezie mającej na celu przybliżyć i pozwolić w praktyce sprawdzić posiadane umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy czynnie uczestniczą policjanci. Do tegorocznej edycji zaproszeni zostali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku, delegaci Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim i Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich.
 
- Mundurowi zaprezentowali filmy profilaktyczne w tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz obrazujące pożądane zachowania w czasie wypadku komunikacyjnego - informuje st. sierż. Karol Kościuk, rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim. - Ponadto funkcjonariusze i medycy przybliżyli uczestnikom zajęć najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy.


W kolejnej części warsztatów drużyny złożone z uczniów pod opieką wychowawców zmagały się z zadaniami praktycznymi. Scenariusze zakładały różnego rodzaju nagłe zdarzenia i wymagały szerokiej wiedzy, którą oceniali m.in. stróże prawa.Po wrażeniach, które przyniosły warsztaty przyszedł czas na podsumowania - dodaje rzecznik pruszczańskiej policji. - Reprezentanci Policji zgodnie stwierdzili, że wysoki poziom wiedzy młodych ludzi wynika m.in. z ciągłego doskonalenia zdobytych umiejętności, na co pozwalają tego typu inicjatywy. Młodzież korzystając z obecności mundurowych, chętnie pytała o arkana służby, w tym oczywiście o realne sytuacje wymagające udzielenia pomocy potrzebującym.
 

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!