Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobry start: Dyżury ekspertów ZUS w powiecie gdańskim. Sprawdź, gdzie będą mobilne punkty

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
ZUS zaprasza na kolejny dyżur ekspertów dotyczący programu „Dobry start”. Mobilne punkty ZUS odwiedzają kolejne miejscowości powiatu gdańskiego. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć m.in. kto może starać się o świadczenie oraz jak złożyć wniosek. Pracownicy ZUS pomogą także założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

300 plus dla ucznia

Świadczenie „300 plus” na nowy rok szkolny przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną. Można to zrobić za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez niektóre serwisy bankowości elektronicznej. ZUS wypłaci świadczenie wyłącznie na konto bankowe. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane elektronicznie.

Mobilne punkty ZUS

W powiecie gdańskim, w najbliższym czasie, eksperci ZUS będą dostępni:

  • W poniedziałek 6 września w godz. od 9:00 do 13:00 w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczółkach przy ul. Pomorskiej 18.
  • We wtorek 7 września od godz. 10:00 do 14:00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Sportowej 2 w Trąbkach Wielkich
  • W piątek 10 września od godz. 9:00 do 14:00, będą dyżurować w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Dębie przy ul. Gdańskiej 17a.

- Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie zmiany nastąpiły w programie „Dobry start”, komu przysługuje świadczenie oraz w jaki sposób złożyć wniosek - informuje rzecznik ZUS. - W razie potrzeby pracownicy pomogą także wypełnić wniosek oraz założą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do jego obsługi.

Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300 plus, powinni pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Konieczna jest również znajomość numeru PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły, do której dziecko uczęszcza.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto