Piłka nożna: W Pruszczu Gdańskim Orzeł pany [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
W Pruszczu Gdańskim fani futbolu obejrzeli piątoligowe derby powiatu z nieoczekiwanym zakończeniem.

Cztery minuty przed regulaminowym upływem czasu gry miejscowi Czarni po golach Jakuba Poźniaka (w 20 i 75 min) prowadzili 2:0. W 86 min. Jakub Pelowski strzelił kontaktową bramkę, a w 90. wyrównał Daniel Jaśniewski. Czarni mogli strzelić trzeciego gola, ale sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym. W czwartej minucie doliczonego czasu Jaśniewski strzelił zwycięskiego dla Orła gola z rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza Czarnych Kacpra Dąbrowskiego na Michale Pastuszce.

Czarni: Dąbrowski -Juszczyk (59 Majsak), Zawadziński, Zawada (78 Lewandowski), Wojczuk, J. Poźniak (80 J. Guzowski), Malinowski (57 T. Poźniak), Majchrzak, Jaszczyk, K. Guzowski, Brzoska. Orzeł: Koprowski -Waniuga, Szostek, M. Dończyk, Balcer (85 Lech), Preuss (60 Pastuszka), Laga, Malek (70 Zalewski), Pelowski, Lipski, Jaśniewski.

Inne wyniki 4. kolejki I grupy V ligi: GKS Kolbudy -Orlęta Reda 4:1, Sztorm Kosakowo -Potok Pszczółki 1:3, GTS Mokry Dwór -Błyskawica Reda 1:6, Akademia Piłkarska Sopot -GLKS Różyny 7:0, Orkan Rumia -MKS Władysławowo 0:1, Sporting Leźno -Wietcisa Skarszewy 0:4, Bałtyk II Gdynia -Zenit Łęczyce 7:0.

Inne rozstrzygnięcia w III, IV i V lidze oraz A i B klasie w piątkowych wydaniach „Echa Pruszcza Gdańskiego”, „Dziennika Kociewskiego” i „Dziennika Tczewskiego”.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani