Wychowanek LUKS Fortus Straszyn deblowym medalistą mistrzostw Pomorza

Zbigniew Brucki
Adrian Kuban (na zdjęciu po lewej) z LUKS Fortus Straszyn wywalczył brązowy medal w mistrzostwach województwa pomorskiego w tenisie stołowym.

Podopieczny trenera Witolda Chylińskiego - Adrian Kuban - na najniższym stopniu podium stanął po turnieju deblowym, a którym grał w parze z Dawidem Komolą z MTS Kwidzyn. Obaj zawody w hali sportowej im. Andrzeja Grubby Zespołu Szkół w Straszynie zaczęli od zwycięstwa 3:0 nad duetem z MRKS Gdańsk. Później ograli 3:1 duet Orlika Gdańsk, a w walce o półfinał pokonali 3:2 debel z Sierakowic i Miastka.

W meczu o trzecie miejsce ulegli 2:3 późniejszym zwycięzcom całego turnieju, Maksymilianowi Alotowi (MRKS Gdańsk) i Dawidowi Michnie (Lis Sierakowice). W grach podwójnych reprezentantki LUKS Fortus Straszyn, Zosie, Szlufik i Wietrzyńska zajęły 5. miejsce, a Adam Żuk i Lucjan Graban uplasowali się na 9. pozycji.