Tenisiści stołowi jadą na mistrzostwa kraju do Radomska

Zbigniew Brucki
Podopieczni Witolda Chylińskiego (w środku) z LUKS Straszyn (od lewej) Mateusz Wozbanowicz i Michał Jakusz zagrają w mistrzostwach kraju kadetów Rep. Zbigniew Brucki
Juniorki LUKS Straszyn czternastym deblem kraju, a kadeci jadą do Radomska na mistrzostwa kraju.

Podopieczne trenerów Witolda i Jacka Chylińskich z LUKS Straszyn, Klaudia Świerczyńska i Marcelina Kamińska zajęły 14 miejsce w grze podwójnej finałów mistrzostw Polski juniorek w Krakowie. Indywidualnie Świerczyńska uplasowała się na 17 pozycji, a Kamińska na 25. W grach mieszanych Kamińska i Jakub Benzef z Grodziska Maz. zajęli 25 lokatę, a Świerczyńska z Wiktorem Nawrockim z Sierakowic - 27.

- Biorąc pod uwagę to, że były one najmłodszymi uczestniczkami mistrzostw, a rywalizowały z zawodniczkami dwa lata starszymi, wyniki należy uznać za satysfakcjonujące - mówi Witold Chyliński.

Sukces naszego tenisisty

Inna wychowanka LUKS Straszyn, Marta Krajewska, reprezentująca obecnie GKTS Gdańsk, została mistrzynią Polski w deblu (w parze z Klaudią Nawrocką z Barcina) i wicemistrzynią turnieju drużynowego.

Na finały mistrzostw Polski, tyle że kadetów, które odbędą się 27-30 czerwca w Radomsku, zakwalifikowali się Michał Jakusz i Mateusz Wozbanowicz z LUKS Straszyn. Wywalczyli to w półfinałach MP w Luboniu wygrywając turniej drużynowy, czym sprawili olbrzymią niespodziankę. Jakusz i Wozbanowicz w drodze po awans pokonali 3:1 UKS Trzebiatów, 3:2 Gwiazdę Bydgoszcz i 3:1 Smecz Konin.