Tenis stołowy: PIngpongiści LUKS Fortus Straszyn zdobyli 8 medali

Zbigniew Brucki
Mistrzostwa Pomorza Ludowych Zespołów Pomorza zdominował LUKS Fortus Straszyn. Podopieczni grającego trenera Witolda Chylińskiego zdobyli 8 medali w tym 5 złotych. W zawodach, które odbyły się w Pucku, straszynianie zajęli drużynowo pierwsze miejsce.

Świetnie w mistrzostwach województwa pomorskiego zrzeszenia LZS w tenisie stołowym spisali się zawodnicy GTS LUKS Fortus Straszyn. Podopieczni grającego trenera Witolda Chylińskiego zdobyli 8 medali w tym 5 złotych. W zawodach, które odbyły się w Pucku, straszynianie zajęli drużynowo pierwsze miejsce. Jeden z mistrzowskich tytułów wywalczył trener straszynian, Witold Chyliński.

Pozostałe złote medale zdobyli: Zofia Szlufik (wśród młodziczek), Adrian Kuban (w gronie młodzików), kadet Adam Rudo i junior Jakub Marczuk. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Zofia Wietrzyńska (w gronie młodziczek), Lucjan Graban (wśród młodzików) i Jacek Chyliński w kategorii seniorów, a Mariusz Orliński wśród seniorów zdobył brązowy medal.
Ci, którzy wywalczyli złote medale zapewnili sobie start w mistrzostwach Polski, które 14-16 czerwca odbędą się w Białymstoku.