Świetne wyniki karateków z gmin Pszczółki i Suchy Dąb. Z zawodów przywieźli medale!

Jakub Cyrzan
Od 19 do 20 marca w Tczewie rozgrywały się międzynarodowe zawody Energa Grand Prix Tczew Karate WKF 2022. W turnieju brało udział ponad 700 zawodników z 8 państw. Doskonałe wyniki osiągnęli karatecy z powiatu gdańskiego.

Medale z zawodów dla karateków z gmin Pszczółki i Suchy Dąb!

Podczas zawodów w Tczewie świetnie spisali się młodzi karatecy reprezentujący Sportowy Klub Karate Senshi. Klub uplasował się na pierwszym miejscu klasyfikacji. Przyczynili się do tego młodzi zawodnicy trenujący w Kolniku i Skowarczu.

• Klaudia Mejka została złotą medalistką w konkurencji kumite dziewcząt do 7 lat -27 kg
  • Anastazja Szreder została złotą medalistką w konkurencji kumite dziewcząt do 7 lat +27 kg oraz brązową medalistką konkurencji kumite dziewcząt 8-9 lat białe pasy -30 kg
  • Dominik Baranowski zdobył złoty medal w konkurencji kumite drużynowe 10-11 lat oraz brązowy medal w swojej kategorii indywidualnej.
  • Emila Baranowska zdobyła złoty medal w konkurencji kumite drużynowe 7-9 lat oraz srebrny i brązowy medal w konkurencjach indywidualnych.
  • Kacper Mazurowski z Suchego Dębu zdobył złoty medal w konkurencji kumite Juniorów młodszych - 57 kg. W tej samej konkurencji Jan Cymanowski zdobył srebrny medal przygrywając jedynie w finale właśnie z Kacprem.
  • Dominika Mejka wywalczyła brąz w kumite młodziczek -50 kg
  • Mikołaj Borowy został brązowym medalistą w kumite młodzików +50 kg oraz złotym medalistą w konkurencji drużynowej młodzików
  • Marcel Kania wywalczył brąz w kumite 8-9 lat żółtych pasów +30 kg
  • Siostry Katarzyna i Krystyna Janura również wywalczyły brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych. Katarzyna została także srebrną medalistką w kumite drużynowym 10-11 lat.

Nie zabrakło także sukcesów debiutantów. Na pierwszych tak dużych zawodach świetnie zaprezentowały się bowiem Ola Sobieska z gminy Pszczółki oraz Kinga Dziewulska z gminy Suchy Dąb. Obie zostały brązowymi medalistkami w swoich kategoriach. Trenerami medalistów z naszego regionu są Arkadiusz Stubba, Dawid Stubba oraz Jakub Wrąbel. Gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerów!