Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Kielcach na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Kielcach podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WOJDA Agata Ewa - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 56,54% (38 256 głosów)
- STĘPNIEWSKI Marcin - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 43,46% (29 407 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Kielcach podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WOJDA Agata Ewa - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 33,63% (25 608 głosów)
- STĘPNIEWSKI Marcin - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 25,05% (19 078 głosów)
- BURSZTEIN Maciej Arkadiusz - KWW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE: 18,64% (14 197 głosów)
- SUCHAŃSKI Kamil Jerzy - KWW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC: 14,26% (10 857 głosów)
- CYRAŃSKI Adam Zbigniew - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 3,73% (2 839 głosów)
- CHŁODNICKI Marcin - KKW LEWICA: 3,45% (2 628 głosów)
- MARJAŃSKA Agata Longina - KWW RAZEM DLA KIELC: 1,24% (941 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KISIEL Piotr Michał: pozycja 1 : 15,03% (2 027 głosów)
- WALAS Daniel: pozycja 2 : 2,5% (337 głosów)
- MARCINKOWSKA Aleksandra Patrycja: pozycja 3 : 4,23% (570 głosów)
- HERMANOWSKA Elżbieta Maria: pozycja 4 : 4,55% (613 głosów)
- TRELA Paulina Maria: pozycja 5 : 1,13% (152 głosów)
- STAFIEJ Kazimierz Krzysztof: pozycja 6 : 1,02% (137 głosów)
- GINTER Przemysław Grzegorz: pozycja 7 : 0,98% (132 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LITWIN Joanna Maria: pozycja 1 : 3,2% (431 głosów)
- DZWONEK Karol: pozycja 2 : 0,7% (95 głosów)
- SABAT Iwona Beata: pozycja 3 : 1,58% (213 głosów)
- KOTULA Jakub Karol: pozycja 4 : 0,44% (60 głosów)
- LASIA Marcin Stanisław: pozycja 5 : 0,19% (26 głosów)
- SZCZUREK-KRZCIUK Katarzyna Lidia: pozycja 6 : 0,13% (18 głosów)
- PROCKO Wadim: pozycja 7 : 0,31% (42 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BRZEZIŃSKI Mateusz: pozycja 1 : 2,56% (345 głosów)
- TARAPACZ Anna Ewa: pozycja 2 : 0,69% (93 głosów)
- WALO Marek Jerzy: pozycja 3 : 0,34% (46 głosów)
- WOŹNIAK Magdalena Renata: pozycja 4 : 0,39% (53 głosów)
- SZABLEJ Tomasz Jerzy: pozycja 5 : 0,07% (10 głosów)
- SZCZERBA Agnieszka Jolanta: pozycja 6 : 0,4% (54 głosów)
- CZERNIC Jakub Jeremi: pozycja 7 : 0,32% (43 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WOJDA Agata Ewa: pozycja 1 : 26,55% (3 580 głosów)
- ALBOWICZ Dawid Marcin: pozycja 2 : 1,74% (234 głosów)
- KOWALCZYK Monika Beata: pozycja 3 : 2,14% (289 głosów)
- CZECH-KRUCZEK Katarzyna Maria: pozycja 4 : 2,8% (377 głosów)
- CZAJA Paweł Grzegorz: pozycja 5 : 0,36% (49 głosów)
- NOWAK Kamil Grzegorz: pozycja 6 : 0,95% (128 głosów)
- GOSEK Agnieszka Barbara: pozycja 7 : 1,14% (154 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:
- SOLAKIEWICZ Marcin Dariusz: pozycja 1 : 2,97% (401 głosów)
- BARATYŃSKI Łukasz Maksymilian: pozycja 2 : 0,48% (65 głosów)
- CHYB Angelika Milena: pozycja 3 : 0,62% (84 głosów)
- WÓJCIK-JAS Izabela Małgorzata: pozycja 4 : 0,29% (39 głosów)
- KAMIŃSKA Iwona Ewa: pozycja 5 : 0,73% (98 głosów)
- KOMOROWSKA Diana Karolina: pozycja 6 : 0,29% (39 głosów)
- KUCHARCZYK Patryk Grzegorz: pozycja 7 : 0,74% (100 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:
- PORWET Tomasz Stanisław: pozycja 1 : 0,38% (51 głosów)
- LISIAK Alicja Małgorzata: pozycja 2 : 0,2% (27 głosów)
- GREF Bożena: pozycja 3 : 0,02% (3 głosów)
- DUDZIK Anna Ewa: pozycja 4 : 0,13% (18 głosów)
- CZERWIAK Jan Wojciech: pozycja 5 : 0,07% (9 głosów)
- WICHURA Dariusz Czesław: pozycja 6 : 0,09% (12 głosów)
- POTKAŃSKI Rafał Ryszard: pozycja 7 : 0,5% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:
- JAKUBCZYK Maciej Mateusz: pozycja 1 : 7,51% (1 013 głosów)
- NOWAK Tomasz Tadeusz: pozycja 2 : 4,89% (659 głosów)
- NAWROT Agnieszka Anna: pozycja 3 : 1,42% (192 głosów)
- KALETA-BĄK Kalina Katarzyna: pozycja 4 : 0,44% (60 głosów)
- ŚWINOGA Michał Artur: pozycja 5 : 0,86% (116 głosów)
- ROJEK Andrzej Maciej: pozycja 6 : 0,11% (15 głosów)
- ZUBKO Magdalena Ewa: pozycja 7 : 0,8% (108 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STĘPNIEWSKI Marcin: pozycja 1 : 19,99% (3 055 głosów)
- RAJTAR Natalia Joanna: pozycja 2 : 4,64% (709 głosów)
- KOTYZA Szymon: pozycja 3 : 2,02% (309 głosów)
- SŁONIEWSKA Monika: pozycja 4 : 1,22% (187 głosów)
- WAWRZYCKA Katarzyna Maria: pozycja 5 : 1,7% (259 głosów)
- MAZUREK Łukasz Antoni: pozycja 6 : 0,66% (101 głosów)
- GIERADA Paulina Ewelina: pozycja 7 : 1,05% (161 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CYRAŃSKI Adam Zbigniew: pozycja 1 : 4,16% (636 głosów)
- KROGULEC Dariusz Piotr: pozycja 2 : 2,26% (345 głosów)
- ZŁONKIEWICZ Izabela: pozycja 3 : 2,03% (310 głosów)
- JAŚKOWSKA Anna Teresa: pozycja 4 : 1,42% (217 głosów)
- KIEPAS Rafał Andrzej: pozycja 5 : 0,85% (130 głosów)
- ROMANIEC-CLARK Inez Joanna: pozycja 6 : 0,67% (102 głosów)
- KOWALSKI Marek Tytus: pozycja 7 : 0,29% (44 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PROKOP Beata Jolanta: pozycja 1 : 1,96% (300 głosów)
- RELIDZYŃSKA Aleksandra Martyna: pozycja 2 : 0,59% (90 głosów)
- ZNOJEK Dariusz Łukasz: pozycja 3 : 0,39% (60 głosów)
- PARANDYK Edyta Maria: pozycja 4 : 0,43% (66 głosów)
- GRZYB Mariusz Przemysław: pozycja 5 : 0,18% (28 głosów)
- BIELSKA Marzena: pozycja 6 : 0,22% (34 głosów)
- KOPCIARA Wojciech: pozycja 7 : 0,25% (38 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WILCZYŃSKI Karol Stanisław: pozycja 1 : 11,81% (1 805 głosów)
- WOJDA-MISIUDA Kamila: pozycja 2 : 9,38% (1 433 głosów)
- PARLAK Mirosława Ewa: pozycja 3 : 0,9% (137 głosów)
- KOZIEJ Bartosz Krzysztof: pozycja 4 : 0,79% (121 głosów)
- ZEMŁA Ewa: pozycja 5 : 0,94% (144 głosów)
- MIRECKI Oskar Wojciech: pozycja 6 : 0,62% (95 głosów)
- SZREK-ADAMSKA Urszula Irena: pozycja 7 : 1,82% (278 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:
- KIEŁB Jacek: pozycja 1 : 3,88% (593 głosów)
- PAWŁOWSKA Ewelina Barbara: pozycja 2 : 0,75% (115 głosów)
- ROWIŃSKI Tomasz Dariusz: pozycja 3 : 0,33% (50 głosów)
- PIÓRO Justyna: pozycja 4 : 0,77% (118 głosów)
- MADEJ Łukasz: pozycja 5 : 0,26% (39 głosów)
- WEITZEL Monika Dorota: pozycja 6 : 0,37% (57 głosów)
- CYLARA Patryk Jarosław: pozycja 7 : 1,05% (160 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:
- DYLEWSKI Zbigniew Zenon: pozycja 1 : 0,57% (87 głosów)
- STOCHMAL Ada: pozycja 2 : 0,35% (53 głosów)
- GUMOWSKI Adam Mieczysław: pozycja 3 : 0,09% (13 głosów)
- KOZUBEK Dariusz Bernard: pozycja 4 : 0,23% (35 głosów)
- PERCZAK Ewa: pozycja 5 : 0,14% (21 głosów)
- STRZĄBAŁA Beata Małgorzata: pozycja 6 : 0,15% (23 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Bartosz Jakub: pozycja 7 : 0,12% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:
- GACEK Dariusz Paweł: pozycja 1 : 12,23% (1 869 głosów)
- STAWICKI Arkadiusz Jerzy: pozycja 2 : 1,47% (225 głosów)
- GROCHOWALSKI Jacek Daniel: pozycja 3 : 0,81% (124 głosów)
- WŁODARCZYK Ewelina Paulina: pozycja 4 : 0,88% (135 głosów)
- ŻABCZAK Joanna Katarzyna: pozycja 5 : 0,27% (42 głosów)
- BOROWIEC Iwona Anna: pozycja 6 : 1,18% (180 głosów)
- ZACZKOWSKA Karina Magdalena: pozycja 7 : 0,84% (128 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KARYŚ Jarosław Daniel: pozycja 1 : 15,43% (2 415 głosów)
- KOZAK Dariusz Paweł: pozycja 2 : 5,4% (845 głosów)
- KLUSEK-GĘBSKA Aleksandra Urszula: pozycja 3 : 5,02% (785 głosów)
- JEDYNAK Patrycja: pozycja 4 : 1,14% (179 głosów)
- FUGIEL-BILINKIN Katarzyna Anna: pozycja 5 : 0,73% (114 głosów)
- KWIECIEŃ Piotr Szymon: pozycja 6 : 0,95% (149 głosów)
- STUDNIAREK Beata Urszula: pozycja 7 : 0,51% (80 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ADYDAN Grażyna Magdalena: pozycja 1 : 1,43% (224 głosów)
- KIBORTT Anna Maria: pozycja 2 : 3,33% (521 głosów)
- PIÓRO Daniel Ryszard: pozycja 3 : 1,12% (176 głosów)
- DEKIEL Mariusz Marcin: pozycja 4 : 0,22% (35 głosów)
- SOLNICA Sebastian Paweł: pozycja 5 : 1,84% (288 głosów)
- SZYMKIEWICZ Elżbieta: pozycja 6 : 0,68% (107 głosów)
- SZWARC Edyta Agata: pozycja 7 : 0,59% (92 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BANASIK Grzegorz Andrzej: pozycja 1 : 1,9% (298 głosów)
- WOŁOWIEC Igor Jacek: pozycja 2 : 1,49% (233 głosów)
- MOZER-BARAN Maria Anna: pozycja 3 : 0,65% (101 głosów)
- ZEBRZOWSKA-JEKA Aleksandra: pozycja 4 : 0,31% (49 głosów)
- WIŚNIEWSKA Katarzyna Monika: pozycja 5 : 0,66% (103 głosów)
- STEFAŃSKI Artur Piotr: pozycja 6 : 0,17% (27 głosów)
- KOŁODZIEJ Patryk Szymon: pozycja 7 : 0,32% (50 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻUREK Kamil: pozycja 1 : 9,38% (1 468 głosów)
- ZAPAŁA Katarzyna: pozycja 2 : 11,92% (1 865 głosów)
- MAZURCZAK Wiktoria Magdalena: pozycja 3 : 1,24% (194 głosów)
- GRZYWNA Marek: pozycja 4 : 2,22% (348 głosów)
- STYPA Marcin: pozycja 5 : 0,49% (76 głosów)
- SABA-MANECKA Dorota Anna: pozycja 6 : 0,61% (95 głosów)
- OLESIŃSKA Ewelina Dorota: pozycja 7 : 2,14% (335 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:
- SUCHAŃSKI Kamil Jerzy: pozycja 1 : 7,72% (1 208 głosów)
- KISIEL Dariusz Jerzy: pozycja 2 : 2,65% (414 głosów)
- STACHURSKI Kacper Wojciech: pozycja 3 : 0,76% (119 głosów)
- JAROS Mateusz Aleksander: pozycja 4 : 0,35% (54 głosów)
- PRZYBYLSKA Beata Anna: pozycja 5 : 0,27% (43 głosów)
- BŁOCHO Grażyna Maria: pozycja 6 : 0,08% (13 głosów)
- DREZNO Kamila Maria: pozycja 7 : 0,49% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:
- KRAWIECKA-KOWNACKA Anna Jadwiga: pozycja 1 : 0,89% (140 głosów)
- ZIĘTARSKA Ewa Małgorzata: pozycja 2 : 0,19% (30 głosów)
- ROSTKOWSKI Adam: pozycja 3 : 0,12% (18 głosów)
- SNOCH Elżbieta Ewa: pozycja 4 : 0,09% (14 głosów)
- DUDZIK Piotr: pozycja 5 : 0,14% (22 głosów)
- LATOS Karolina Julia: pozycja 6 : 0,12% (18 głosów)
- PANEK Jarosław Euzebiusz: pozycja 7 : 0,26% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:
- MAZUR-KAŁUŻA Anna Michalina: pozycja 1 : 7,85% (1 229 głosów)
- KOSMALA Grzegorz Krzysztof: pozycja 2 : 1,86% (291 głosów)
- STĘPNIK Michał Ryszard: pozycja 3 : 0,68% (107 głosów)
- KOSOWSKA Małgorzata Teresa: pozycja 4 : 0,52% (81 głosów)
- ZIELONKO Paulina: pozycja 5 : 0,86% (135 głosów)
- WYPCHŁO Małgorzata: pozycja 6 : 0,82% (129 głosów)
- DERECKI Michał Kamil: pozycja 7 : 1,37% (214 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JAWORSKA-DĄBROWSKA Anna Maria: pozycja 1 : 13,25% (2 049 głosów)
- KOZA Wiesław Ryszard: pozycja 2 : 7,41% (1 146 głosów)
- ŁAKOMIEC Zdzisław Leszek: pozycja 3 : 4,01% (621 głosów)
- SŁAPEK Barbara: pozycja 4 : 1,42% (220 głosów)
- SIUDA Jolanta: pozycja 5 : 1,1% (170 głosów)
- KOZIK Krzysztof Paweł: pozycja 6 : 0,7% (108 głosów)
- PRZYBYLSKI Daniel Krzysztof: pozycja 7 : 1,25% (193 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GARBUZIK Paweł: pozycja 1 : 1,55% (239 głosów)
- WINIARSKA Joanna Małgorzata: pozycja 2 : 3,39% (524 głosów)
- WOŁOWIEC Jacek Marian: pozycja 3 : 2,26% (349 głosów)
- ROBAK Agnieszka Ewa: pozycja 4 : 0,46% (71 głosów)
- KWAŚNIEWSKA Anna Agnieszka: pozycja 5 : 0,45% (69 głosów)
- ROKOSZ Bogusław: pozycja 6 : 1,12% (173 głosów)
- RAK Michał Andrzej: pozycja 7 : 0,58% (90 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CHŁODNICKI Marcin: pozycja 1 : 8,75% (1 353 głosów)
- SIECZKA Bożena: pozycja 2 : 1,44% (222 głosów)
- GRYGIEL-KORIAT Agnieszka Klaudia: pozycja 3 : 0,52% (80 głosów)
- SKOWRON Monika Kamila: pozycja 4 : 0,37% (58 głosów)
- BOGDALCZYK Artur Zdzisław: pozycja 5 : 0,15% (23 głosów)
- ŁAGOŻNA Wioletta Sylwia: pozycja 6 : 0,39% (60 głosów)
- MAGDZIARZ IBRAHIM-EL-NUR Oleg Nadir: pozycja 7 : 0,54% (84 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIASECKI Michał Andrzej: pozycja 1 : 12,37% (1 914 głosów)
- MACHNICKI Jarosław: pozycja 2 : 6,7% (1 037 głosów)
- MYŚLIŃSKA Anna Elżbieta: pozycja 3 : 6,23% (964 głosów)
- JASEK Piotr Marek: pozycja 4 : 0,67% (104 głosów)
- SANDER Grażyna Barbara: pozycja 5 : 0,65% (100 głosów)
- FIGURA Filip Jacek: pozycja 6 : 0,37% (58 głosów)
- STACHURSKA Agata Zyta: pozycja 7 : 2,73% (422 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:
- LEWICKI Dawid Marian: pozycja 1 : 3,23% (500 głosów)
- MIGOŃ Katarzyna Agnieszka: pozycja 2 : 0,86% (133 głosów)
- KAPUSTA Bogumił Wiesław: pozycja 3 : 0,4% (62 głosów)
- BRYK Edyta Małgorzata: pozycja 4 : 0,33% (51 głosów)
- BOŻĘCKI Mateusz Adam: pozycja 5 : 0,49% (76 głosów)
- TOMALIK Damian Marek: pozycja 6 : 0,25% (39 głosów)
- TŁUCZYŃSKA Ewelina Barbara: pozycja 7 : 0,92% (143 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:
- GWÓŹDŹ Iwona: pozycja 1 : 0,88% (136 głosów)
- NOWAK Anna Maria: pozycja 2 : 0,33% (51 głosów)
- SĘK Zdzisława Marzena: pozycja 3 : 0,11% (17 głosów)
- CZERWIAK Grażyna: pozycja 4 : 0,09% (14 głosów)
- STASZEWSKI Dominik Adam: pozycja 5 : 0,12% (18 głosów)
- TARKA Tomasz Wojciech: pozycja 6 : 0,09% (14 głosów)
- KOWALCZYK Wojciech Walenty: pozycja 7 : 0,17% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:
- BUNZEL Alina Barbara: pozycja 1 : 5,21% (806 głosów)
- BUGLEWICZ Ksenia Maria: pozycja 2 : 1,38% (213 głosów)
- LESIAK Paweł Piotr: pozycja 3 : 0,84% (130 głosów)
- KORBAN Małgorzata Maria: pozycja 4 : 0,8% (123 głosów)
- APLAS Dorota Jolanta: pozycja 5 : 0,74% (114 głosów)
- JAROSIŃSKI Jan Paweł: pozycja 6 : 0,71% (110 głosów)
- ZBOŻEŃ Tomasz Jerzy: pozycja 7 : 1,23% (190 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚLIPIKOWSKI Arkadiusz Stanisław: pozycja 1 : 12,85% (2 002 głosów)
- PŁATEK Michał: pozycja 2 : 7,3% (1 137 głosów)
- NOWORYCKA-GNIATKOWSKA Marianna Anna: pozycja 3 : 4,06% (632 głosów)
- TROJAK Łukasz Dariusz: pozycja 4 : 1,76% (274 głosów)
- SURMA Robert Tomasz: pozycja 5 : 1,73% (270 głosów)
- SŁOMKA Wenentyna Maria: pozycja 6 : 0,44% (68 głosów)
- KUBICKA Agnieszka Maria: pozycja 7 : 3,79% (590 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RUCKA-KOSTECKA Gabriela Anna: pozycja 1 : 3,09% (481 głosów)
- DOMINICZAK Piotr Arkadiusz: pozycja 2 : 1,21% (188 głosów)
- KIEPAS Marcin Cezary: pozycja 3 : 0,91% (142 głosów)
- ZAGÓRSKA Anna Elżbieta: pozycja 4 : 1,69% (263 głosów)
- DAREWICZ-UBERMAN Olga Ewa: pozycja 5 : 0,21% (33 głosów)
- KRANC Tomasz: pozycja 6 : 0,29% (45 głosów)
- SĘKOWSKI Przemysław Artur: pozycja 7 : 0,55% (85 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GÓRSKI Jakub Maciej: pozycja 1 : 2,36% (367 głosów)
- SZCZEREK Danuta Katarzyna: pozycja 2 : 0,91% (142 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Piotr Wojciech: pozycja 3 : 0,28% (43 głosów)
- WITKOWSKA-SOROCZAN Ewa Agata: pozycja 4 : 0,39% (60 głosów)
- CHMIEL Przemysław Piotr: pozycja 5 : 1,1% (171 głosów)
- SIKORA Zenon Teofil: pozycja 6 : 0,17% (26 głosów)
- WOJTAŚ Marzena Agnieszka: pozycja 7 : 0,77% (120 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PYTLAK Wiktor: pozycja 1 : 12,94% (2 016 głosów)
- KOPACZ Piotr Jan: pozycja 2 : 2,37% (370 głosów)
- KALETA Katarzyna Joanna: pozycja 3 : 4,82% (751 głosów)
- JANASZEK Paweł Tomasz: pozycja 4 : 1,17% (183 głosów)
- DZIUBEK Małgorzata Ewa: pozycja 5 : 1,58% (246 głosów)
- CZYSZKOWSKA Katarzyna Dorota: pozycja 6 : 1,07% (166 głosów)
- ŚLUSARCZYK Leszek Stanisław: pozycja 7 : 1,6% (250 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SUCHAŃSKI BEZPARTYJNI KOALICJA DLA KIELC:
- KAMIŃSKI Kamil Maciej: pozycja 1 : 3,66% (571 głosów)
- WASILEWSKI Łukasz Piotr: pozycja 2 : 1,03% (160 głosów)
- KARYŚ Kinga: pozycja 3 : 1,8% (280 głosów)
- CIELIBAŁA Michał Marcin: pozycja 4 : 0,66% (103 głosów)
- DREJ Beata: pozycja 5 : 0,15% (23 głosów)
- LEWANDOWSKA Anna: pozycja 6 : 0,42% (65 głosów)
- HAWRYSZKO Igor Bartłomiej: pozycja 7 : 0,89% (138 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA KIELC:
- MARJAŃSKA Agata Longina: pozycja 1 : 2,96% (462 głosów)
- FRAS Anna Grażyna: pozycja 2 : 0,18% (28 głosów)
- OBARA Maciej Zygmunt: pozycja 3 : 0,31% (48 głosów)
- RUSIN Andrzej Jan: pozycja 4 : 0,04% (6 głosów)
- PUTO Edyta Katarzyna: pozycja 5 : 0,09% (14 głosów)
- TARCZYŃSKA Agnieszka Monika: pozycja 6 : 0,12% (18 głosów)
- ŁUCZAK Dariusz: pozycja 7 : 0,26% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJ BURSZTEIN PRZYJAZNE KIELCE:
- BURSZTEIN Maciej Arkadiusz: pozycja 1 : 13,62% (2 123 głosów)
- JASTRZĘBSKA Ewelina Klaudia: pozycja 2 : 1,03% (161 głosów)
- WRONA Anna Maria: pozycja 3 : 0,44% (69 głosów)
- ŻĄDŁO Tomasz Marcin: pozycja 4 : 0,26% (40 głosów)
- WOJARSKA Adrianna Natalia: pozycja 5 : 0,21% (33 głosów)
- BRZEZICKA Anna Karolina: pozycja 6 : 0,22% (35 głosów)
- CHYLA Mariusz Krzysztof: pozycja 7 : 0,28% (43 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?