Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasi judocy mają szanse na start w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

Wawrzyniec Rozenberg
Karolina Tałach trenuje młodych judoków i walczy o start na olimpiadzie
Karolina Tałach trenuje młodych judoków i walczy o start na olimpiadzie Wawrzyniec Rozenberg
Czworo judoków z Pruszcza Gd. ćwiczy wytrwale, aby zakwalifikować się na olimpiadę w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Pruszczańscy judocy są w olimpijskiej kadrze Polski. Podczas ostatnich, kwietniowych młodzieżowych mistrzostw Polski w judo stanęli na podium.

Karolina Tałach, Halima Mohammed-Seghir i Tomasz Tałach zdobyli złote medale w swoich wagach, Damian Nasiadko, mimo że był faworytem, zadowolił się medalem brązowym po pechowej porażce w półfinale. Natomiast Tomasz Tałach okazał się najlepszy na mistrzostwach Polski już trzeci raz z rzędu.

Karolina Tałach startuje ostatnio w turniejach europejskich, ale tam do najlepszych się nie zalicza, chociaż i ona i jej brat zdobyli w zeszłym roku trzecie miejsca w turnieju o puchar Europy seniorów. Karolina chce jak najszybciej zdobyć doświadczenie w gronie seniorek, aby zakwalifikować się na olimpiadę.

Porozumienie w sprawie wspólnego remontu dróg

Najlepsi na młodzieżowych mistrzostwach Polski przygodę z judo rozpoczynali w Olimpijczyku Pruszcz Gdański pod okiem trenera Sławomira Tałacha. Gdy już zaczęli odnosić sukcesy na zawodach krajowych przeszli do klubu Wybrzeże Gdańsk, gdzie drugim trenerem jest Sławomir Tałach. Mają w Wybrzeżu lepsze warunki treningowe i zajęcia z rówieśnikami najlepszymi w województwie pomorskim.

- Turnieje klasyfikacyjne do igrzysk olimpijskich rozpoczną się w 2014 r. i nie będą łatwe - ocenił trener Sławomir Tałach. - Niemniej cała czwórka ma wielkie szansę na udział w najważniejszych zawodach sportowych. Są utalentowani i pracowici. Rosną ich następcy. Podczas mistrzostw Polski juniorek w Pile pruszczanka Dajana Bołoz zdobyła brązowy medal. Taki sam sukces w grupie juniorów odniósł Mateusz Krauze.

Najmłodsi judocy Olimpijczyka Pruszcz Gdański rozgromili rywali podczas zawodów pierwszego kroku, który odbył się w Gdańsku. Złote medale w swoich wagach i grupach wiekowych zdobyli: Paweł Duszyński (lat 13), Filip Tarkowski (lat 11), Jakub Roszyk (10 lat), Oliwia Kaprys (10 lat) i Patryk Gontarz (8 lat).

Srebrne medale wywalczyli: Marcel Rosiński (10 lat), Natalia Żołnierkiewicz (10 lat) i Szymon Brzozowski (8 lat).
Na brązowe medale zapracowali: Wojciech Brumke (9 lat), Bartek Karwisz (10 lat), Igor Żak (10 lat), Zuzanna Żołnierkiewicz (9 lat), Mateusz Żołnierkiewicz (8 lat), a także Maciej Stasiak (8 lat).

- Nasz klub zdobył zdecydowanie pierwsze miejsce na zawodach w Gdańsku -powiedział trener Sławomir Tałach. - Nie zdarza się często, żeby klub zdobył na jednych zawodach czternaście medali.