Mistrzostwa w szachach w Trąbkach Wielkich: Mamy mistrzów LZS

Zbigniew Brucki
W mistrzostwach województwa pomorskiego LZS w szachach w Trąbkach Wielkich rywalizowało 68 osób Fot. Zbigniew Brucki
W mistrzostwach województwa pomorskiego LZS w szachach - X Memoriale Szachowym im. Mieczysława Goczewskiego w Trąbkach Wielkich rywalizowało 68 osób. Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach seniorów i seniorek, juniorów i juniorek oraz kadetów i kadetek. Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był 79-letni Kazimierz Bańkowski z Rotmanki, a najmłodszymi 7-letni Antoni Literski z Juszkowa i Maria Sulima z Rotmanki.

W auli im. Jana Pawła II Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich w X Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego LZS w szachach - X Memoriale Szachowym im. Mieczysława Goczewskiego rywalizowało 68 miłośników królewskiej gry. Pod okiem sędziego głównego, Lecha Gałkowskiego, współzawodnictwo odbywało się w kategoriach seniorów i seniorek, juniorów i juniorek oraz kadetów i kadetek.

Wśród seniorów triumfował Iwo Godzwon. Zawodnik Korony Gdańsk wywalczył 7,5 pkt. na 9 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajął Jerzy Kot z Wejherowa (7 pkt), a trzecie Krzysztof Tyda z Korony (6,5). Na kolejnych pozycjach uplasowali się: 4. Maciej Gulcz z Pucka (6,5), 5. Patryk Paziak z Korony (6), 6. Dariusz Skrzypczyński z Tczewa (6). Wśród pań, które walczyły w turnieju razem z juniorkami, najlepsza była Lidia Myśliwiec z Gołębiewa Wielkiego, a druga Krystyna Joniec z Sumina. Rywalizację juniorek wygrała Agata Zielonka z Korony Gdańsk przed Agnieszką Korkowską z Trąbek Małych i Zuzanną Myśliwiec z Gołębiewa Wielkiego.

Wśród juniorów triumfował Dymitr Ostrowski z Korony Gdańsk. Drugi był Marcin Drągowski, a trzeci Szymon Kępiński obaj z Gniewa). Współzawodnictwo kadetów wygrał Piotr Bekier z Korony Gdańsk przed Kacprem Skrzypczyńskim z Tczewa i Kewinem Korkowskim z Trąbek Małych. W gronie kadetek najlepsza była Malwina Kuklis z Rotmanki. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mielczarek z Trąbek Małych, a trzecie Maria Sulima z Rotmanki.

Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był 79-letni Kazimierz Bańkowski z Rotmanki, a najmłodszymi 7-letni Antoni Literski z Juszkowa i Maria Sulima z Rotmanki. Wszyscy oni i najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali obdarowani nagrodami.