Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wypadek lotniczy szybowca w Rokitnicy. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych bada przyczyny wypadku. Kiedy poznamy wynik badań?

Anna Gawrońska
Anna Gawrońska
PSP Pruszcz Gdański
Wypadkiem lotniczym, który miał miejsce 14.09.2022 roku w Rokitnicy zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która zbada przyczynę wypadku. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby.

Do wypadku lotniczego szybowca Aeroklubu Gdańskiego, doszło 14 września 14.09.2022 roku w miejscowości Rokitnica w gminie Pruszcz Gdański. - Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane śmigłowcami do szpitali w Gdańsku - w dniu wypadku informowała "Dziennik Bałtycki" Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - 18 latek zabrany został śmigłowcem LPR, druga osoba poszkodowana do szpitala trafiła w asyście ratowników ze śmigłowca ASAR (Służby Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego).

Dzień później na stronie Aeroklubu Gdańskiego pojawiło się oświadczenie dyrektora.

"W dniu wczorajszym 14.09.2022 r. podczas lotu miał miejsce wypadek szybowca z załogą dwuosobową na pokładzie. Przyczyny wypadku bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Raport Wstępny z badania wypadku ukaże się nie później niż 30 dni od daty zdarzenia i będzie dostępny na stronie PKBWL. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia naszych kolegów-lotników."

Wypadek bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Przyczyna wypadku nadal nie jest znana. Zdarzenie bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która w swoim raporcie zamieści informację o przyczynie wypadku.

- Podczas zdarzenia inspektorzy PKBWL udali się na miejsce wypadku gdzie dokonano oględzin oraz zebrano materiały potrzebne do zbadania wypadku. Wypadek zostanie zbadany a wszelkie ustalenia wraz z przyczyną wypadku zostaną podane w treści Raportu Końcowego z badania, który po zakończeniu badania zostanie opublikowany na stronie internetowej PKBWL. Do czasu zakończenia badania zdarzenia Komisja nie udziela informacji związanych z badanym zdarzeniem - wyjaśnia Krzysztof Błasiak, członek Komisji.

Jak informuje Krzysztof Błasiak dokładnego czasu pojawienia się raportu nie da się określić.

- Czas trwania badania zdarzenia jest uzależniony od wielu czynników i nie sposób z góry określić ile badanie potrwa. W podobnych sprawach najczęściej badanie trwa kilka miesięcy - mówi.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto