MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Węgiel na preferencyjnych warunkach w Pruszczu Gdańskim do końca kwietnia. Jak się zgłosić?

Jakub Cyrzan
Opracowanie:
Węgiel na preferencyjnych warunkach w Pruszczu do końca kwietnia. Jak się zgłosić?
Węgiel na preferencyjnych warunkach w Pruszczu do końca kwietnia. Jak się zgłosić? Archiwum/ zdj. ilustracyjne
Węgiel na preferencyjnych warunkach w Pruszczu Gdańskim można zakupić do końca kwietnia 2023 r. Limit na ten surowiec, zgodnie z przyjętą ustawą wynosi 3 tony.

Mieszkańcy miasta muszą pamiętać, że węgiel może kupić osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego oraz otrzyma zaświadczenie o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla.

Węgiel za 2000 zł dostępny w Pruszczu Gdańskim do końca kwietnia 2023 r.

Jak poinformował ostatnio urząd miasta, niewykorzystany limit węgla z 2022 r. przechodzi na 2023 r. MOPS w Pruszczu Gdańskim na wniosek osoby uprawnionej wydaje nowe zaświadczenia o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla.

- Uwaga! Zaświadczenia wydane w 2022 r. z dniem 1 stycznia 2023 r. straciły ważność - poinformowali urzędnicy.

Niezmiennie miejscem, w którym można dokonać zakupu węgla w cenie 2000 zł za tonę, jest skład węgla zlokalizowany przy hurtowni Millenium w Pruszczu Gdańskim, mieszczący się przy ul Generała Władysława Sikorskiego 2C. Jak informuje miasto, sprzedaż węgla odbywa się od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 15:00.

Zakupu węgla we wskazanym punkcie można dokonać wyłącznie z zaświadczeniem o pozytywnej weryfikacji wniosku o zakup preferencyjny węgla wydanym przez MOPS w Pruszczu Gdańskim.

- Możliwy będzie zakup wyłącznie takiej ilości i takiego rodzaju węgla, o jaki wnioskowano. Zatem na przykład: jeśli wnioskowano o zakup groszku, będzie można zakupić wyłącznie ten rodzaj węgla, jeśli wnioskowano o 1 tonę węgla, nie będzie można kupić więcej - informował jeszcze w ubiegłym roku urząd miasta.

Jak załatwić zaświadczenie i wniosek na zakup węgla na preferencyjnych warunkach?

Dla tych, którzy nie mają jeszcze zaświadczenia, na podstawie którego można dokonać zakupu określonej ilości węgla, wciąż jest to możliwe. W pierwszej kolejności należy zgłosić się z wnioskiem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim. Wzór wniosku dostępny jest elektronicznie na stronie https://bip.pruszcz-gdanski.pl/, a także w wersji papierowej w siedzibie MOPS w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Niepodległości 9. Placówka czynna jest w poniedziałek od 8 do 16, a także od wtorku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

Więcej szczegółów dotyczących dystrybucji węgla można znaleźć na stronie https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=685260

Adres składu węgla:

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2C
83-000 Pruszcz Gdański
(Millenium Hurtownia Budowlana)
tel. +48 726 971 137 (mieszkańcy proszeni są o kontakt przed przyjazdem na skład)

Płatności za węgiel można dokonać w punkcie sprzedaży kartą bądź gotówką.

- Koszt transportu węgla pokrywa osoba, która ten węgiel kupuje. Transport można zamówić i opłacić wraz z zakupem węgla. Akceptowany jest także transport we własnym zakresie. Wszelkie uzgodnienia w tej dziedzinie należy dokonywać z pracownikami składu - dodaje urząd miasta.

tekst alternatywny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Węgiel na preferencyjnych warunkach w Pruszczu Gdańskim do końca kwietnia. Jak się zgłosić? - Dziennik Bałtycki

Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto