Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Dzień Bezpiecznego Internetu - jak bezpiecznie surfować po sieci, unikać oszustów, chronić dzieci. Poznaj te zasady

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Klikaj z głową, mądrze i bezpiecznie korzystaj z internetu. W Dzień Bezpiecznego Internetu przypominamy o zasadach, o których powinniśmy pamiętać korzystając z sieci oraz jak czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Poznaj te zasady. KLIKNIJ W GALERIĘ

Zasady bezpiecznego internetu

W ramach przypadającego 9 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu policjanci przedstawiają kilka porad co zrobić, aby być bezpiecznym w sieci.

W naszej galerii znajdziesz m.in. porady co zrobić, aby dostęp do Internetu i korzystanie z niego było bezpieczne, jak uchronić najmłodszych przez niebezpiecznymi grami, treściami pornograficznymi, hejtem, przemocą w sieci, jak nie dać się naciągnąć oszustom internetowym. Na końcu znajdziesz przydatne linki, m.in. z informacjami gdzie można zgłosić nielegalne treści, gdzie nauczyciele i rodzice mogą uzyskać pomoc, jak postępować, jeśli podejrzewasz, że masz do czynienia z oszustwem internetowym oraz listą bezpiecznych aplikacji mobilnych.

Bezpieczeństwo w sieci

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.
Za początek sieci Internet można uznać koniec lat 60 XX wieku, natomiast do Polski zawitał on w latach 90. Od tej pory nastąpił ogromny rozwój tego źródła informacji, bez którego w chwili obecnej niemalże nie jesteśmy w stanie się obejść. Ze wzrostem popularności i dostępności oraz z uwagi na ogólnoświatowy zasięg tej bazy wiedzy należy zauważyć, iż może być to miejsce, za pomocą którego dochodzi do nadużyć oraz przestępstw.

Wykorzystano materiały KGP.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto