Tygodniowy przegląd prasy (Pruszcz Gdański, 8.03-14.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Pruszcza Gdańskiego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Pruszcza Gdańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Pruszcza Gdańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Pruszcza Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.03 a 14.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus. Msze święte w Pruszczu i Straszynie. Nie musisz iść kościoła. Zobacz transmisję w Internecie [TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH]”?

Przegląd tygodnia Pruszcz Gdański od 8.03 do 14.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus. Msze święte w Pruszczu i Straszynie. Nie musisz iść kościoła. Zobacz transmisję w Internecie [TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH]

Parafia św. Jacka w Straszynie zawiesiła z dniem 15 marca 2020 r. msze święte z ludem oraz inne nabożeństwa z udziałem wiernych. Parafianie, którzy chcieliby uczestniczyc we niedzielnym nabożeństwie mogą je obejrzec w internecie. W Pruszczu na chwilę obecną msze święte będą się odbywać przy ograniczonej liczbie wiernych i zachowaniem środków ostrożności. Za to odwoływane są spotkania z osobami, które przygotują się do sakramentu bierzmowania i do I komunii świętej. Dzisiaj w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. odbędzie się jedna msza transmitowana na żywo.

📢 Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie. Już 104 zakażonych. Trzy osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z Warszawy, jednej z Rzeszowa, dwóch z Wrocławia, dwóch z Łodzi, dwóch z Lublina i jeden z Opola. Zmarł pacjent w szpitalu w Lublinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce to 104, a 3 osoby zmarły. Rząd ogłosił program powrotów Polaków do kraju drogą lotniczą.

📢 Już nie kupisz maseczki na Allegro. OLX i Allegro nie będą mogły sprzedawać artykułów związanych z koronawirusem [15.03.2020 r.]

W Polsce i Europie wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. Naturalną konsekwencją jest jednoczesny wzrost sprzedaży produktów związanych z profilaktyką - zwłaszcza maseczek i żeli antybakteryjnych. Wiele z nich jest niewiadomego pochodzenia, a ceny produktów certyfikowanych poszybowały w górę. Jak rząd chce ukrócić ten proceder?

Tygodniowa prasówka 8.03-14.03.2020 Pruszcz Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Pruszczu Gdańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. W Pruszczu i gminie Pruszcz wolontariusze i sąsiedzi pomogą osobom starszym. Zrobią zakupy, wykupią leki

W dobie zagrożenia epidemiologicznego najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem są seniorzy. Osoby starsze często są obciążone dodatkowymi chorobami. Swoją pomoc seniorom z Pruszcza oferują wolontariusze Fundacji "Pomagać jest warto". Pomoc sąsiedzką oferują także mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański.

📢 Koronawirus na Pomorzu. Puste półki, kolejki...jak mieszkańcy województwa pomorskiego zareagowali na epidemię? [ZDJĘCIA]

Puste półki w sklepach, kolejki - to od kilku dni w wielu pomorskich miastach codzienność. W strachu przed epidemią koronawirusa, urzędy, firmy, przedsiębiorstwa, markety, restauracje i lokale handlowe wprowadziły rozmaite restrykcje, jak np. możliwość przebywania w danym pomieszczeniu tylko niewielkiej liczby osób. Jak sytuacja wygląda w Waszych miastach? Na zdjęcia czekamy pod adresem [email protected]

📢 Koronawirus. Przychodnie w Pruszczu wprowadzają teleporady, weryfikują pacjentów. Obostrzenia w aptekach|ZDJĘCIA

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, przychodnie w Pruszczu i okolicy w ostatnich dniach w trosce o zdrowie lekarzy, personelu i pacjentów wzmagają czujność i reżim sanitarny. Obostrzenia wprowadziły także apteki.

📢 Kolejna wspólna służba policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Kontrolowali samochody transportujące towary

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Ich praca ukierunkowana była na kontrolę transportu drogowego objętego Ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

📢 Urząd gminy, ośrodek zdrowia i biblioteka w Kolbudach zmieniają zasady pracy od poniedziałku 16.03

Koronawirus się rozprzestrzenia. W sobotę 14 marca 2020 roku potwierdzono dwa przypadki zarażenia u osób z powiatu gdańskiego. Władze gminy Kolbudy zdecydowały się zmienić tryb pracy ośrodka zdrowia, urzędu gminy oraz biblioteki.

📢 Pruszcz Gdański: Rozpoznajesz go? Policjanci szukają tego mężczyzny |ZDJĘCIA

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawcy uszkodzenia ciała, do którego doszło 09.12.2019 na terenie Pruszcza Gdańskiego. Związek ze zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia lub posiadają informację na jej temat, proszeni są o kontakt z Policją.

📢 Koronawirus na Pomorzu. Pierwsze przypadki zarażenia 14.03.2020

Koronawirus na Pomorzu. Sanepid informuje, że w Gdańsku potwierdzono 2 pierwsze przypadki zakażenia! Chodzi o dwie kobiety, które wróciły autokarem z południa Europy. W Polsce zakażone są już 84 osoby. Do tej pory 2 osoby zmarły.

📢 Pruszcz Gdański: Mieszkańcy robią większe zakupy. Na półkach robi się pusto |ZDJĘCIA

Od kilku dni w sklepach w Pruszczu i okolicy większe poruszenie. Mieszkańcy kupują na zapas. O godz. 10 rano niektóre półki są już puste, a o godz. 14 są ostatnie bochenki chleba w piekarniach. Produkty na półkach są uzupełniane. Handlowcy uspokajają, że żywności nie zabraknie, dostawy do sklepów są realizowane na bieżąco.

📢 Koronawirus. W szkołach i przedszkolach niemal pusto. Rodzice ze zrozumieniem podeszli do zamknięcia placówek oświatowych

W dniach 12 i 13 marca 2020 r. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. W większości pruszczańskich placówek rodzice ze zrozumieniem podeszli do zamknięcia szkół, przedszkoli.

📢 Urząd Gminy, GOPS i Kamienica Kultury w Pszczółkach będą nieczynne dla interesantów od poniedziałku 16.03

Od poniedziałku 16 marca niektóre urzędy całkowicie wstrzymują przyjmowanie interesantów. Taką decyzję podjęto na razie w Urzędzie Gminy Pszczółki. Wciąż będzie można kontaktować się przez telefon bądź drogą mailowa lub umówić w sprawach pilnych.

📢 Silny wiatr. Strażacy interweniowali przy powalonych drzewach i słupie|ZDJĘCIA

Wczoraj i dziś (12 -13.03.2020 r. strażacy z powiatu gdanskiego interweniowali wiele razy ze względu na silny wiatr.

📢 Koronawirus w Polsce a szał zakupów. Konsumenci wykupują ze sklepów wszystko, co się da. "Polacy pamiętają puste półki" - tłumaczy ekspert

Koronawirus pustoszy sklepowe półki. Mimo braku potwierdzonych zachorowań na Pomorzu, mieszkańcy regionu już kupują na zapas. Handlowcy uspokajają, że żywności nie zabraknie, a dostawy do sklepów będą realizowane na bieżąco, ale na wszelki wypadek ludzie wykupują z półek wszystkie produkty z długą datą przydatności i artykuły higieniczne. Zjawisko to komentuje ekspert z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku dr Marek Szymański.

📢 Koronawirus. Powiadamiając o zdarzeniu, nie zawsze musisz to robić w jednostce Policji osobiście

O ograniczenie wizyt w jednostkach apeluje także Policja. W związku z koniecznością przedsięwzięcia możliwie najlepszych środków ograniczających rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej COVID-19, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy możliwie ograniczyć osobiste wizyty w jednostkach Policji - czytamy w komunikacie.

📢 Koronawirus w Polsce. „Dwa telefony do babci i dziadka”. Bo relacje z seniorami są teraz szczególnie ważne! Dołączcie!

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. Konieczne jest ograniczenie spotkań, ale równie ważne zachowanie stałego kontaktu, szczególnie z naszymi seniorami. Chcemy wyjść naprzeciw tym problemom. Rozpoczynamy w Dzienniku Bałtyckim” akcję społeczną „Dwa telefony do babci i dziadka”. Chcemy bowiem w tej szczególnej sytuacji zwrócić uwagę na to, jak ważne jest utrzymywanie stałych relacji rodzinnych, sąsiedzkich, przyjacielskich.

📢 Koronawirus: Urząd Skarbowy w Pruszczu z ograniczonym dostępem od 13.03.2020 r. [ważne telefony]

Dzisiaj, w piątek 13 marca 2020 r., zapadła decyzja na czasowe ograniczenie dostępu do urzędu skarbowego w Pruszczu Gdańskim ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca 2020 r.

📢 Koronawirus w Pruszczu i powiecie: Apel do mieszkańców w związku z zagrożeniem. Jeśli nie musisz, nie przychodź do urzędów [ważne telefony]

Samorządy z Pruszcza i powiatu gdańskiego apelują do mieszkańców o ograniczenie odwiedzin w urzędach i innych placówkach podległych magistratom. Podobny apel wystosował także ZUS w Pruszczu Gdańskim.

📢 Policjanci zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości

Od początku bieżącego roku policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie