Tenis ziemny: Walczyli o tytuły na pruszczańskich kortach

Zbigniew Brucki
20 osób, w ośmiu kategoriach, na kortach przy CKiS w Pruszczu Gdańskim walczyło w XVIII Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w tenisie ziemnym.

W zawodach zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gd. rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, osobno dla mężczyzn i kobiet. Każda gmina mogła wystawić reprezentacje we wszystkich kategoriach, ale ostatecznie wystąpiło 20 osób, więc jak łatwo policzyć, medali (gdyby były przygotowane) byłoby więcej niż uczestników mistrzostw. Najlepsi okazali się przedstawiciele gminy Kolbudy triumfując w czterech kategoriach, w trzech najlepsi byli miłośnicy białego sportu z Pruszcza Gd., a w jednej z gminy Trąbki Wielkie.

Wśród mężczyzn Mariusz Zaorski z gm. Trąbki Wlk. w finale pokonał 6:2 Dawida Gruszczyńskiego z gm. Kolbudy. W gronie pań pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kozdroń z gm. Kolbudy, gromiąc 6:0 Agnieszkę Górską z gm. Trąbki Wlk. W kategorii rocz. 1999-2001 w finałach Dominika Kozdroń z gm. Kolbudy 6:2 ograła Agnieszkę Korkowską z gm. Trąbki Wlk., a Robert Okuniewski z gm. Kolbudy 7:6 wygrał z Leonem Zaorskim z gminy Trąbki Wlk.

Wśród 13-15 lat triumfowali pruszczanie: Zofia Kulesza (w finale pokonała 6:3 Helenę Górską z gm. Trąbki Wlk.) i Kacper Gołąbek (też 6:3 z Miłoszem Smolarczykiem z gm. Kolbudy). W najmłodszej kategorii (rocz. 2005 i młodsi) Dawid Kwaśniak z Pruszcza Gd. i Natalia Formela z gm. Kolbudy.