"Skok na smog" to nie jest bajka. Książka jest dla małych i dużych, żeby im było łatwiej oddychać

Paulina Świeca
,,Smog w Polsce to nie przelewki. Zagrożeni jesteśmy wszyscy - od dzieci, przez nastolatki i dorosłych. Nawet w tej chwili, czytając te słowa, najprawdopodobniej wdychasz smog. Jak z nim się zmierzyć? Jak możesz przeciwdziałać?

,,Smog w Polsce to nie przelewki. Zagrożeni jesteśmy wszyscy - od dzieci, przez nastolatki i dorosłych. Nawet w tej chwili, czytając te słowa, najprawdopodobniej wdychasz smog. Jak z nim się zmierzyć? Jak możesz przeciwdziałać? Wystarczy kilka prostych kroków, a pierwszym z nich jest… otwarcie tej książki” - czytamy w zapowiedzi ,,Skoku na smog”. To książka dla dzieci, która właśnie trafia do księgarń i którą warto kupić. To nie jest bajka, ani literatura tylko dla najmłodszych. Dobrze, jeśli sięgną po nią również dorośli - szczególnie rodzice, bo książka pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania, jak zmierzyć się z zagrożeniem smogiem i jak rozmawiać o nim z najmłodszymi? Z pomocą przychodzi w niej wyjątkowa ekipa ratunkowa, która bohatersko staje do walki z niską emisją. Podczas podróży pierwszym na świecie antysmogowym statkiem dzieci dowiadują się m.in. skąd są mikrotruciciele, dlaczego warto jeździć na rowerze i czym powinniśmy palić w piecu. Ekipa ratunkowa to dwie autorki książki: Dorota Majkowska-Szajer, antropolożka kultury, która pracuje w Muzeum Etnograficznym w Krakowie i Anna Kaszuba--Dębska, malarka, graficzka oraz pomysłodawczyni interdyscyplinarnych akcji artystycznych, która na co dzień pracuje dla Fundacji Burza Mózgów. (ET)

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Materiał oryginalny: "Skok na smog" to nie jest bajka. Książka jest dla małych i dużych, żeby im było łatwiej oddychać - śląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie