Siatkówka plażowa. Zawodnicy z gminy Pszczółki najlepsi. Zobaczcie zdjęcia!

Zbigniew Brucki
ZDJĘCIA: LESZEK ORCZYKOWSKI
12. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w Przywidzu zgromadziły na starcie 6 drużyn. Zaczęły w dwóch grupach. Emocji nie brakowało.

Drużyna Gminy Trąbki Wielkie przegrała pierwszego seta z Gminą Pszczółki 16:18, ale w dwóch następnych zwyciężyła do 13 i do 11. W drugim meczu uległa jednak Gminie Miejskiej Pruszcz Gd. 14:16 i 9:15. O układzie tabeli decydował więc pojedynek pruszczan z pszczółczanami. Wygrali ci drudzy i… wszystkie trzy drużyny miały po 2 punkty. Tak więc o miejscach decydowały stosunki setów. Ostatecznie wygrała Gmina Pszczółki, druga była Gmina Miejska Pruszcz Gdański, a trzecia Gmina Trąbki Wielkie.

W drugiej grupie już takich emocji nie było. Najpierw zespół Gminy Cedry Wielkie uległ Gminie Wiejskiej Pruszcz Gdański 3:15, 4:15, a później Gminie Przywidz 3:15, 9:15. W meczu o 1. miejsce w grupie gospodarze pokonali Gminę Wiejską Pruszcz Gdański 18:16, 15:13. Potem rozpoczęły się mecze o końcowe lokaty. W pojedynku o 5. miejsce ekipa Gminy Trąbki Wielkie wygrała z Gminą Cedry Wielkie 15:10, 15:9. W meczu o 3. pozycję Gmina Miejska Pruszcz Gd. pokonała Gminę Wiejską Pruszcz Gd. 15:13, 15:9.

Siatkówka plażowa. Zawodnicy z gminy Pszczółki najlepsi. Zob...

W finale wystąpiły reprezentacje gmin: Pszczółki i Przywidz. Pierwszy set wygrali mieszkańcy Gminy Pszczółki 15:10, ale drugi – ich rywale w takim samym stosunku. O wszystkim zadecydował więc trzeci set zakończony wynikiem 15 : 12 dla drużyny z Gminy Pszczółki. Tak więc mistrzami powiatu zostali zawodnicy z Gminy Pszczółki: Piotr Malinowski, Piotr Grądecki i Arkadiusz Czyżewski. Wicemistrzami – zawodnicy z Gminy Przywidz: Arkadiusz Paździora, Daniel Karczewski i Rafał Rybakowski, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański: Dawid Kwaśniak, Jakub Zaborowski i Franciszek Kowalski.

Mistrzostwa rozegrane były w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Gmin Powiatu Gdańskiego. Po 4. Wydarzeniach na pierwszym miejscu jest Gmina Wiejska Pruszcz Gdański (26 pkt), druga jest Gmina Trąbki Wielkie (22 pkt), trzecia – Gmina Przywidz (21 pkt), czwarta – Gmina Pszczółki (20 pkt), piąta – Gmina Cedry Wielkie (17 pkt), szóste zajmują ex aequo – Gmina Kolbudy i Gmina Miejska Pruszcz Gdański po 16 pkt, a na ósmym miejscu – Gmina Suchy Dąb (7 pkt).

Kolejne zawody w ramach Współzawodnictwa to Mistrzostwa Powiatu w tenisie, które odbędą się 25 września na kortach w Pruszczu Gdańskim.