Siatkówka plażowa. Duety nie tylko z Pomorza toczą boje o GP Tczewa 2020

Zbigniew Brucki
Doskonałe warunki do gry, 6 boisk, także oświetlonych, sprawiają, że na potyczki o XXIII Grand Prix Tczewa 2020 w Siatkówce Plażowej stawiają się nie tylko duety z Pomorza. Czasem brakuje tylko... sprzyjającej pogody.

Tym razem, na drugi z pięciu cyklicznych turniejów stawiło się 38 duetów: 20 w kategorii open,11 kobiecych i 7 w kategorii 40+.

W finale kobiet Paulina Kirszenstein oraz Elżbieta Klein wygrały z Olą Lange i Anną Szufladowicz 21:16. W meczu o 3. miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska pokonały 21:15 Karmen Sosińską i Michalinę Szupieńko.

W kategorii 40+ w finale Krzysztof Dusowski i Michał Pielak pokonali Tomasza Bielińskiego i Roberta Karnowskiego 21:14. W pojedynku o 3. lokatę Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski21:14 wygrali ze Zbigniewem Kowalskim i Robertem Jędrzejczakiem.

W finale kategorii open Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny gładko, bo 21:13 ograli Mateusza Romanowskiego i Marka Sanewskiego. W meczu o 3. pozycję Bartłomiej Więckiewicz i Maciej Mozol 21:15 zwyciężyli Kamila Szlejtera i Tomasza Jakubowskiego.

Trzeci z turniejów odbędzie się na boiskach tczewskiej Kanonki w czwartek 16 lipca (początek o 17.30). Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do wtorku (do godz. 14) poprzedzającego termin rozgrywek.