MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Zielone Kolbudy

Maja Czech
Dofinansowanie udzielane jest na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła
Dofinansowanie udzielane jest na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła Archiwum NM
W piątek, 3.02.23 r. Urząd Gminy Kolbudy rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie zakupu i montażu ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Wysokość dotacji wyniesie 50 procent kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia. Liczy się kolejność złożonych wniosków.

Dofinansowanie w ramach programu Zielone Kolbudy

Program Zielone Kolbudy w gminie Kolbudy realizowany jest od kilku lat. Cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Dokumenty będzie można składać do poniedziałku 21 lutego br. Osoba ubiegająca się o dofinansowanie może złożyć wyłącznie jeden wniosek.

- Przyznana dotacja może być przeznaczona na pokrycie kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia poniesionych nie wcześniej niż po podpisaniu umowy dotacyjnej - informuja urzędnicy. - O dotację mogą się ubiegać również przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania.

Ograniczenie emisji zanieczyszczeń

Celem Programu „Zielone Kolbudy” jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł. Na dofinansowanie liczyć będą mogli mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz osoby prawne, którzy zdecydują się na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Wysokość dotacji wyniesie 50 procent kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 5 tysięcy złotych.

DZIENNIK BAŁTYCKI w GOOGLE NEWS

Liczy się kolejność składania wniosków

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w danym roku budżetowym.

Jak informują urzędnicy, wnioski dostępne są na stronie internetowej urzędu gminy oraz w siedzibie. Można je składać osobiście w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Kolbudy (w godzinach pracy urzędu), a także za pośrednictwem platformy ePUAP lub pocztą tradycyjną na adres urzędu, z dopiskiem „Zielone Kolbudy”.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru uzyskać można w Referacie Infrastruktury i Środowiska UG Kolbudy.

CZYTAJ TAKŻE: Wymiana starych okien na nowe z dotacją. Komu przysługuje, gdzie złożyć wniosek

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Zielone Kolbudy - Dziennik Bałtycki

Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto