Przegląd tygodnia w Pruszczu Gdańskim, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Pruszcza Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda w Pruszczu Gdańskim dzisiaj. Poznaj prognozę pogody na niedzielę, 29.03 dla Pruszcza Gdańskiego”?

Przegląd tygodnia Pruszcz Gdański od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda w Pruszczu Gdańskim dzisiaj. Poznaj prognozę pogody na niedzielę, 29.03 dla Pruszcza Gdańskiego

Prognoza pogody dla Pruszcza Gdańskiego na dzisiaj to pierwsza rzecz, jaką powinieneś sprawdzić zawsze przed wyjściem z domu. Jaka będzie dzisiaj temperatura w Pruszczu Gdańskim? Ile stopni Celsjusza możemy się spodziewać? Zobacz, jak prezentuje się prognoza pogody na dzisiaj (niedziela, 29.03) i ubierz się odpowiednio do warunków na zewnątrz.

📢 W Pruszczu Gdańskim jest dużo zielonych miejsc? Zdania są podzielone

Czy Pruszcz Gdański jest zielonym miastem. Zdania są podzielone. W rozmowie z młodymi ekolożkami z ZSO nr 1 miasto zostało w nadmiarze zabetonowane i sprzedano na działki budowlane nawet najmniejsze skrawki gruntu, zamiast je zadrzewić, urządzić zielone wyspy. Innego zdania są samorządowcy, włodarze miasta.

📢 W gminie Pruszcz Gdański kończone są obecne inwestycje i planowane nowe |Zdjęcia

Pomimo wyjątkowej sytuacji, władze gminy Pruszcz Gdański zaznaczają, że roboty na gminnych budowach posuwają się do przodu, a postępowania przetargowe są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Pruszcz Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Pruszczu Gdańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Transmisje mszy świętej w Pruszczu, Straszynie, Rotmance i Pszczółkach w niedzielę 29.03.2020 r.

W najbliższą niedzielę, 29.03.2020 r. w kościołach w Pruszczu oraz kościele w Straszynie i Pszczółkach odbędą się msze święte transmitowane na żywo. Parafianie będą mogli obejrzeć je w internecie.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Koronawirus, zakaz gromadzenia się, przemieszczanie komunikacją. Policjanci patrolują i informują. Dla nieprzestrzegających - kary

Od 25 marca 2020 r. obowiązuje zakaz spotykania się w miejscach publicznych powyżej 2 osób, jeśli nie jest się rodziną. Obostrzenia są także w środkach transportu publicznego. Sprawdźcie, jak mieszkańcy Pruszcza i powiatu gdańskiego stosują się do tych rozporządzeń.

📢 Kolbudzka Próbna Matura za nami. 249 maturzystów wzięło udział w pierwszym egzaminie on-line |ZDJĘCIA

Za nami czwarta - wyjątkowa - edycja Kolbudzkiej Próbnej Matury z „Matmy”. W związku z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy egzamin przeprowadzono za pośrednictwem łączy internetowych. Frekwencja i wyniki pozytywnie zaskoczyły organizatorów.

📢 Koronawirus. Rynek w Pruszczu działa. Otwarta część warzywniaków, sklep rybny, spożywczy i ogrodniczy |ZDJĘCIA

Rynek w Pruszczu przy Krótkiej działa. Wprawdzie tylko w niewielkim procencie swoich możliwości, ale otwartych jest kilka warzywniaków, sklep rybny, spożywczy i ogrodniczy. - Robimy wszystko, co możemy by było bezpiecznie na naszym targowisku - mówi zarządca miejskiego targowiska. Sprzedawcy dodają - damy radę, na świeżym powietrzu jest lepiej niż w jakimś supermarkecie. Mimo dobrych chęci grono ludzi może jednak zbankrutować.

📢 Zostań w domu i trenuj deskę. Plank to ćwiczenie idealne w domowych warunkach. Wariantów jest wiele [GALERIA]

Trenuj w domu. Deska (z ang. plank) to ćwiczenie, w którym zaangażowane są mięśnie brzucha, pleców, ramion oraz nóg. To trening zaliczany do grupy "core", czyli takich, które wzmacniają mięśnie tułowia i mięśnie głębokie. Plank nie musi być nudny, ponieważ oferuje wiele wariantów. To ćwiczenie jest znakomitym uzupełnieniem tradycyjnych brzuszków. Pozwala ukształtować sylwetkę, wycięcie w talii, rzeźbią nogi, a co najważniejsze każdy może je wykonywać we własnym domu. Co daje plank?

📢 Koronawirus. Policjanci przypominają o nowych zasadach przemieszczania się

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia 2020 roku w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Policjanci przypominają, jakie zasady obecnie obowiązują.

📢 #zarażamydobrem Przyłbice w Koronie, podziękowania dla sprzedawców i przelew krwi. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki, produkują przyłbice ochronne dla szpitali, dowożą jedzenie dla seniorów, dziękują lekarzom, ratownikom medycznym i sprzedawcom. Cały kraj walczy z koronawirusem, ale w tym boju potrafimy się pięknie zjednoczyć, by pomóc innym. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje, o których piszą m.in. dziennikarze portali naszemiasto.pl.

📢 Budowa kanalizacji w trzech miejscowościach w gminie Trąbki Wielkie jest już na ukończeniu

Najdroższą inwestycją w historii gminy Trąbki Wielkie jest budowa kanalizacji w Sobowidzu, Gołębiewie Wielkim i Gołębiewie Średnim, wraz z oczyszczalnią ścieków w Sobiwidzu. Roboty kosztują 23 mln zł i są na ukończeniu. Trwa już rozruch nowej oczyszczalni.

📢 Pościg w Kolniku. Sprawca podczas ucieczki potrącił dwie osoby, ranił nożem i dachował | Zdjęcia

W czwartek, 26.03.2020 roku doszło do potrącenia pieszej w miejscowości Kolnik (gm. Pszczółki). Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana kobieta w ciąży została zaopatrzona przez ZRM i przetransportowana do szpitala.

📢 W gminie Pruszcz Gdański odbyła się wideokonferencja sztabu kryzysowego. Omówiono działalność gminy

W gminie Pruszcz Gdański odbyła się wideokonferencja członków gminnego sztabu kryzysowego, która miała na celu omówienie bieżącej sytuacji w gminie.

📢 Targowiska na Pomorzu: Tak koronawirus wpłynął na handel. Które bazary są otwarte i co można kupić? Sprawdziliśmy

Koronawirus wpłynął na handel. Z powodu wprowadzonego stanu epidemii wiele firm musiało zawiesić działalność. Nie dotyczy to sklepów spożywczych i, jak się okazuje, także targowisk. Są otwarte, ale na ograniczonych zasadach. Sprawdziliśmy, gdzie na Pomorzu można zrobić zakupy na lokalnych bazarach.

📢 Powstają trzy węzły przesiadkowe w ramach projektu "Budowa węzłów integracyjnych" | Zdjęcia

Dzięki realizacji projektu „Budowa węzłów integracyjnych” powstają trzy węzły przesiadkowe przy dworcach w Pszczółkach, Cieplewie i Pruszczu Gdańskim. W tych miejscach mieszkańcy już teraz mogą zostawić rower lub samochód i wyruszyć w dalszą podróż pociągiem.

📢 Koronawirus a opłaty za żłobek i przedszkole. W miejskich placówkach nie będzie pobierana opłata, gorzej z placówkami prywatnymi

Epidemia koronawirusa. Przedszkola i żłobki zamknięte. Rodzice muszą opiekować się swoimi pociechami w domu, nieraz biorą urlop opiekuńczy w pracy. Co z opłatami za dni, w których ich dziecko nie uczęszcza do placówki?

📢 Jak wyglądały walki o wyzwolenie Pruszcza opowiadają historycy w 75 rocznicę wyzwolenia miasta

Zajęci pokonywaniem trudów, związanych z rozprzestrzeniającą się epidemią łatwo możemy przeoczyć ważną rocznicę w historii Pruszcza Gdańskiego. 75 lat temu z Pruszcza Gdańskiego wyszły ostatnie ugrupowania wojsk hitlerowskich, otwierając tym samym nową kartę historii tego miasta. O tamtych dniach i wyzwoleniu Pruszcza mówią miłośnicy historii Bartosz Gondek i Marek Kozłow.

📢 Koronawirus. Urząd skarbowy w Pruszczu Gdańskim z ograniczonym dostępem. Podatki rozlicz przez internet

Urząd skarbowy w Pruszczu Gdańskim z ograniczonym dostępem do 10 kwietnia 2020 roku. Urzędnicy zachęcają do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu.

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie