MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pruszcz Gdański: Przedszkolaki wzięły udział w IV Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych |ZDJĘCIA

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
I miejsce : Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka , gr. V przedstawienie pt. „Wiosna”
I miejsce : Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka , gr. V przedstawienie pt. „Wiosna” Fot. Mat. Przedszkole nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim
To już kolejny Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany przez Przedszkole nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim. Mimo że nie był to występ na żywo, wszystko dopisało. - Talentu młodym aktorom nie zabrakło, do tego przygotowano piękne stroje, rekwizyty i scenografię - podsumowało jury występy przedszkolaków.

IV Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych w Pruszczu Gdańskim

W konkursie wzięli udział mali aktorzy w wieku 5 i 6 lat, pięciu grup przedszkolnych z placówek Pruszcza Gdańskiego. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią występy dzieci zostały nagrane, a filmik w wersji elektronicznej został dostarczony do organizatorów.

W przedszkolu nagrane występy dzieci obejrzało jury: Anna Krawycińska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim oraz Joanna Kowalczyk z Biblioteki Pedagogicznej. Pod uwagę jurorzy brali przygotowanie dzieci, ich grę aktorską, scenografię, stroje aktorów i wykorzystane inspiracje muzyczne. Mimo że nie był to występ na żywo, wszystko dopisało.

- Talentu młodym aktorom nie zabrakło, do tego przygotowano piękne stroje, rekwizyty i scenografię - podsumowało jury występy przedszkolaków.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka, gr. V przedstawienie pt. „Wiosna”
  • II miejsce: Przedszkole Niepubliczne „Nad Rzeczką”, przedstawienie pt. „Świat bajek”
  • III miejsce: Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka, przedstawienie „Jaś i Małgosia oczami dziecka”

Wyróżnienie zdobyli:

  • Przedszkole Niepubliczne „Bursztynek”, przedstawienie „Rzepka- J. Tuwim”
  • Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka, gr. IV „Trzy świnki”

- Gratulujemy wszystkim, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak trudne było to wyzwanie w obecnym czasie obowiązujących obostrzeń - mówi Monika Skubisz, koordynatorka konkursu.

Wyzwania przygotowania dzieci do tego występu podjęły się nauczycielki: Beata Kolanowska i Magdalena Dzieżyc z Przedszkola Publicznego im. Janusza Korczaka, Agnieszka Płucienniczek i Kamila Kosobudzka z Przedszkola Niepublicznego „Bursztynek”, Monika Mateusiak i Wioletta Kluskiewicz z Przedszkola Niepublicznego „Nad Rzeczką”, Sandra Wesołowska i Beata Karkut z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka oraz Jolanta Ziętara i Monika Skubisz z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka.

Upominki związane z miastem

Przegląd odbył się pod patronatem burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Czarneckiej – Szafrańskiej. Wszystkie dzieci otrzymały upominki – rekwizyty związane z naszym miastem, m.in.: komiks pt. „W poszukiwaniu skarbu miasta”. Zwycięzcy oprócz wyżej wymienionych niespodzianek otrzymali puzzle Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim. Sponsorami nagród byli: P.B. Pitrex Piotr Burczyński i Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC Sp.z.o.o.

I miejsce : Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka , gr. V przedstawienie pt. „Wiosna”

Pruszcz Gdański: Przedszkolaki wzięły udział w IV Miejskim P...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto