Pruszcz Gdański: Pruszczańskie dzieci w rywalizacji szachowej w Gdańsku

Anna Gawrońska
PIXABAY
Młodzież z Pruszcza Gdańskiego rywalizowała w zawodach miedzywojewódzkich. Dzieci zajęły wysokie miejsca.

W miniony weekend, 13 i 14 października w Gdańsku odbyły się zawody w szachach w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików roczników 2008, 2009 i 2010. W rywalizacji uczestniczyli reprezentaci z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Na zawodach królowali zawdonicy z pruszczańskich klubów. Wśród dziewcząt tytuł obroniła Beata Pniewska z UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański. Na miejscach 4,5 i 8 uplasowały się z kolei zawodniczki Akademii PRIMUS Pruszcz Gdański. Wśród chłopców piąte miejsce zajął Dawid Jabłoński z UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański.

Zawody miały na celu nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników w tej dyscyplinie, ale również popularyzację gry w szachy.

Najlepsi otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy startujący otrzymali dyplomy i upominki. Zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego młodzieży szczególnie uzdolnionej prowadzona była klasyfikacja centralna dla województw i klubów.

Naszym pruszczańskim szachistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: Dzień dobry TVN