Pruszcz Gdański: Od dzisiaj można składać wnioski w VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2020

Redakcja
Urząd Miasta Pruszcz Gdański
Już od dzisiaj przez cały miesiąc można składać propozycje do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Można to zrobić w wersji papierowej lub internetowej.

Zgodnie z harmonogramem VI edycji, od poniedziałku 1 kwietnia do wtorku 30 kwietnia mieszkańcy będą mogli składać propozycje projektów, które będą podlegać ocenie merytorycznej i późniejszemu głosowaniu mieszkańców.

W ramach bieżącej edycji będą mogły być zgłaszane zadania o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 150 000 zł. Muszą mieścić się w kompetencji gminy, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, z wyjątkiem projektów wymagających wydania pozwolenia na budowę, które są możliwe do realizacji w okresie dwóch lat, czyli 2019-2020. Dopuszczone jest także składanie wniosków dotyczących inwestycji realizowanych na ogólnodostępnym terenie, przyległym do budynków szkół i placówek oświatowych. W przypadku zadań, które wymagają lokalizacji na określonym terenie, musi on stanowić mienie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański, nieobciążone na rzecz osób trzecich.

Czytaj: Gm. Pruszcz Gdański: Od kwietnia wywóz odpadów wielkogabarytowych i elektronicznych [HARMONOGRAM]

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok może zgłosić: każdy mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego (w przypadku osób w wieku poniżej 16 roku życia, które składają wniosek wymagane jest dołączenie zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w procesie Budżetu Obywatelskiego) lub organizacja pozarządowa, której siedziba, siedziba oddziału lub realizacja zadań publicznych odbywa się na terenie Miasta Pruszcz Gdański na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Zgłaszanie projektów do realizacji zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie poprzez wypełnienie i złożenie formularza, dostępnego na stronie internetowej miasta www.pruszcz-gdanski.pl, w Biurze Rady Miasta Pruszcz Gdański oraz w punkcie informacyjnym na parterze siedziby Urzędu Miasta lub poprzez bezpośrednie wypełnienie on-line stosownego formularza elektronicznego. W przypadku wypełnienia formularza zgłoszeniowego internetowo należy dodać załącznik z zeskanowana listą podpisów popierających daną propozycję oraz w przypadku małoletnich autorów projektu zgodę opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w konsultacjach Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj: Paweł Zagańczyk wspólnie z Miastem Pruszcz Gdański wydał płytę „Globulus”

Składając wniosek należy pamiętać, aby każdy projekt był poparty przez co najmniej 15 mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Każdy uprawniony mieszkaniec naszego miasta może poprzeć więcej niż jedną propozycję zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

ZOBACZ TEŻ: Najważniejsze inwestycje w 2018 r na Pomorzu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie