Pruszcz Gdański: Biegali wokół śmigłowców podczas 4. Pruszczańskiego Biegu Niepodległości [ZDJĘCIA]

Wawrzyniec Rozenberg
W Czwartym Pruszczańskim Biegu Niepodległości wzięło udział 311 miłośników biegania. W rywalizacji dorosłych wystartowało 211 biegaczy oraz setka w biegach dziecięcych i młodzieżowych.

W grupie mężczyzn wygrał Krzysztof Wiatrowski z Kowal, który prowadził od startu do mety. Po piętach deptał mu Michał Wojnowski, a trzeci był Jacek Leszczyński z Gdyni, który otrzymał również puchar dla najszybszego żołnierza.

W kategorii pań wygrała Iwona Szabłowska z Juszkowa. Wygrała również przed rokiem i przed dwoma laty. Druga była Marta Szumacher z Gdańska, a trzecia Weronika Wojnarowska z Gdyni. Najlepszą z żołnierskiej kadry była Sylwia Bachórz z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. W grupie najmłodszych dziewcząt wygrała Eliza Mokłowicz , a w gronie chłopców Igor Chrząszcz. W grupie jedenastolatków wygrali Weronika Ptach i Oskar Żakowiecki i w gronie piętnastolatków: Zuzanna Być i Jakub Wiśniewski.

Trasa zawodów wiodła pasem startowym lotniska, wokół śmigłowców. Zawody zostały solidnie przygotowane. Przed startem uczestnicy odśpiewali Hymn Polski. Organizatorami była 49. Baza Lotnicza, władze samorządowe Pruszcza Gdańskiego oraz Stowarzyszenie 49 Miłośników Lotnictwa.