Pruszcz Gd.: Zawodnik SK Taekwon-do AN-DO poczwórnym medalistą mistrzostw świata

Zbigniew Brucki
Przemysław Czerwiński ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO Pruszcz Gd.zdobył z polską drużyną 4 medale XIV Mistrzostw Świata Juniorów w taekwon-do ITF.

Zawody odbyły się w stolicy Irlandii Dublinie. Wystąpiło w nich 1144 zawodników z 59 państw. Mniej zorientowanym należy wyjaśnić, że taekwon-do ITF w wersji to czwórbój składający się z czterech konkurencji: walk w formule light contact, układów, technik specjalnych i testów siły. We wszystkich tych konkurencjach Polacy wywalczyli medale. Pierwszy, srebrny, Czerwiński zdobył w konkurencji drużynowych układów formalnych. Kolejny, tym razem brązowy nasi juniorzy wywalczyli w technikach specjalnych. W walkach drużynowych po wygranych z zespołami Anglii i Kanady Polacy ulegli mocnym Rosjanom. Zdobyli jednak kolejny brązowy krążek.

Zacięte i emocjonujące były testy siły. W I rundzie Rumuni okazali się bezkonkurencyjni rozbijając wszystkie 5 technik i zbierając komplet punktów. O srebro w dogrywce walczyło 6 ekip w tym biało-czerwoni. Do dogrywki w polskiej drużynie wyznaczony został Czerwiński. Skoncentrowany i pewny siebie nie zawiódł. Cztery deski pękły jak zapałki i Polska zdobywa srebro.

Warto przypomnieć osiągnięcia, jakie doprowadziły Czerwińskiego do startu w mistrzostwach świata. Swoją przygodę z kadrą narodową juniorów rozpoczął on w roku 2015 w mistrzostwach świata zdobywając z drużyną brązowy medal. Rok później w mistrzostwach Europy wywalczył aż 5 krążków, 2 złote tyleż srebrnych i brązowy. W tym roku w mistrzostwach Starego Kontynentu spisał się jeszcze lepiej zdobywając 6 medali. Tegoroczne mistrzostwa świata to ostatni występ Czerwińskiego w kategorii juniorów.

- Tak fantastyczny występ Przemka to historyczne wydarzenie w naszym klubie - cieszy się Anna Misztal, trenerka pruszczańskiego SK Taekwon-do AN-DO. Życzymy mu takich sukcesów w dalszej karierze zawodniczej i trenerskiej.