Powiat gdański: Rywalizowali w ośmiu dyscyplinach sportu oraz w dwóch turniejach: samorządowców i mieszkańców

Zbigniew Brucki
Współzawodnictwo sportowo-rekreacyjne naszych gmin na mecie. W tegorocznej, 17. edycji imprez zwyciężyła gmina Trąbki Wielkie.

W tym roku, w sportowo-rekreacyjnym współzawodnictwie, reprezentanci gmin powiatu gdańskiego i mieszkańcy rywalizowali w ośmiu dyscyplinach sportu oraz w dwóch turniejach: samorządowców i mieszkańców.

- Po raz pierwszy w historii w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła gmina Trąbki Wielkie zdobywając 65 punktów - informuje Leszek Orczykowski, dyrektor GOKSiR w Trąbkach Wielkich. - Złożyło się na to: pierwsze miejsca w mistrzostwach w futsalu i tenisie stołowym, drugie lokaty w tenisie, turnieju samorządowców i turnieju mieszkańców, trzecie pozycje w szachach i piłce nożnej, czwarte w siatkówce plażowej i piąte w siatkówce.

Drugie miejsce z dorobkiem 52 pkt. zajęła gmina Pszczółki. Zwyciężała w siatkówce, siatkówce plażowej i piłce nożnej, trzecia była w piłce nożnej i koszykówce oraz czwarta w turnieju samorządowców i w tenisie stołowym. Na trzeciej pozycji uplasowała się gmina Pruszcz Gdański. 50 pkt. zdobyła triumfując w turnieju mieszkańców, zajmując drugie miejsca w koszykówce i siatkówce plażowej, trzecie w siatkówce i tenisie stołowym, a także piąte w szachach, futsalu i tenisie stołowym.

Co ciekawe, dopiero na czwartym miejscu, z 48 pkt. znalazł się ubiegłoroczny mistrz - miasto Pruszcz Gdański. Zajął on pierwsze miejsce w turnieju samorządowców oraz po dwa drugie w szachach i siatkówce, dwa trzecie w siatkówce plażowej i w tenisie, dwa czwarte, w futsalu i w piłce nożnej. Piąta była gmina Kolbudy. Zdobyła 41 pkt., ale startowała tylko w pięciu imprezach, z których trzy wygrała (w szachach, tenisie i koszykówce). W futsalu była druga, a w tenisie stołowym - szósta. Gmina Suchy Dąb startowała tylko w czterech impreza. Zajęła drugie miejsca w piłce nożnej i tenisie stołowym, trzecie w turnieju samorządowców i czwarte w koszykówce, co dało 27 pkt. i szóste miejsce. Kolejne lokaty zajęły gminy: 7. Przywidz (16 pkt), 8. Cedry Wielkie (12).

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów nastąpi podczas przyszłorocznego turnieju samorządowców. Jego gospodarzem będzie triumfator tegorocznej klasyfikacji, czyli gmina Trąbki Wielkie.