Pow. gdański: Policjanci uniemożliwili jazdę pijanym kierowcom. Przestępcy odpowiedzą przed sądem

KPP Pruszcz Gd./mirz
archiwum
Policjanci z komisariatów Trąbki Wielkie i Kolbudy zatrzymali na terenie powiatu gdańskiego dwóch nietrzeźwych kierowców. Zarówno 36-latek, jak i 28-latek mieli prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Starszy z kierowców nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, młodszy nie posiadał aktualnych badań technicznych swojego samochodu oraz polisy OC.

Wczoraj ok. godz.2 na ul. Gdańskiej w Pszczółkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 36-letni mieszkaniec Pszczółek ma prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie posiadał także uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Podobne zdarzenie miało miejsce 27 listopada. O godz. 21.55 na drodze wojewódzkiej nr 221 na terenie Kolbud policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali kierowcę Volkswagena Golfa. 28-letni mieszkaniec gminy Nowa Karczma był nietrzeźwy, miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych swojego samochodu oraz polisy OC. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Cedry Wielkie: Policja zatrzymała 39-latka poszukiwanego za kradzieże

Obaj kierowcy odpowiedzą za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym policję na telefon alarmowy 997 lub 112 - mówi Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gd.

Wideo

Dodaj ogłoszenie