Mistrzowie Agro 2019. Mamy zwycięzców.To oni okazali się najlepsi w powiecie

Polskapress
Wczoraj o godz. 21 zakończył się powiatowy etap plebiscytu Dziennika Bałtyckiego "Mistrzowie Agro". Mamy zwycięzców, którzy przejdą do etapu wojewódzkiego zachowując zdobyte głosy. Głosowanie w etapie wojewódzkim rozpocznie się już w piątek, 20 września.

Pierwszy etap plebiscytu, w którym tytuły Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku i Sołectwo Roku zostały przyznane osobno w każdym powiecie województwa pomorskiego zakończył się wczoraj. Dzisiaj prezentujemy zwycięzców.

Zobacz: Mniej kursów i zatłoczone autobusy linii 400 i 401. PKS sprawdzi napełnienie i usiądzie nad rozkładem

W kategorii Rolnik Roku wygrał Kamil Padewski z Ulkowy, Sołtysem Roku został Tadeusz Jałoszyński z Rusocina, a Gospodynią Roku została Iwona Struzik z Żelisławek. W kategorii Koło Gospodyń wiejskich wygrało KGW w Żelisławkach, a Sołectwie Roku wygrał Kolnik. Najlepszym Gospodarstwem Agroturystycznym okazał się Pensjonat przy Stajni z Kierzkowa.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. Będzie on trwał od 20 września do 27 września. Laureaci z powiatów będą w nim walczyć o wojewódzkie tytuły i nagrody.

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w każdej kategorii plebiscytu będzie dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczystą gala rozdania ogólnopolskich nagród w plebiscycie Mistrzowie Agro.

Zwycięzcy w wojewódzkim etapie plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji, finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Zobacz: Obchody Dnia Sybiraka w Pruszczu Gdańskim. Była msza święta, apel i przedstawienie

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2019, Sołtys Roku Polski 2019, Gospodyni Roku Polski 2019, a także zwycięzców w kategoriach dla kół gospodyń wiejskich, sołectw i gospodarstw agroturystycznych.

Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach.