Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk przegrała z Chojniczanką w meczu sparingowym. W sobotę biało-zieloni lecą na zgrupowanie do Turcji.

Biało-zieloni z dużym animuszem zaczęli sparing z Chojniczanką. Grali szybko, a dwukrotnie na niewielkim spalonym znalazł się Flavio Paixao. Aktywni byli Lukas Haraslin, młody Kacper Urbański. Dobrze prezentował się Patryk Lipski, o którym pojawiła się informacja, że ma przejść do Piasta Gliwice. Tam trenerem jest Waldemar Fornalik, który prowadził Patryka w Ruchu Chorzów. W Lechii twierdzą jednak, że nie było żadnej oferty dla Lipskiego z Piasta.

Podopieczni trenera Piotra Stokowca po objęciu prowadzenia mogli podwyższyć wynik, ale Haraslin przegrał pojedynek z Radosławem Janukiewiczem.

Później do głosu doszli piłkarze Chojniczanki, a sygnał dał Jacek Podgórski, który doprowadził do wyrównania kapitalnym strzałem z dystansu. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Kuzimski po złym wybiciu piłki przez Conrado i Bartosz Wolski bezpośrednim zagraniem piłki z rzutu wolnego strzelili gole dla pierwszoligowca z Chojnic.

W drugiej połowie w zespole biało-zielonych na boisku pojawili się młodzi zawodnicy Paweł Żuk, Rafał Kobryń, Marcel Wszołek o Jakub Kałuziński. Później wszedł jeszcze Kacper Sezonienko, który zastąpił Jakuba Araka. Napastnik Lechii opuścił boisko niepokojąco kulejąc i trzymając się za kolano. Lechia w tej części zmniejszyła rozmiary porażki, kiedy po akcji Kałuzińskiego i świetnym dośrodkowaniu Daniela Łukasika bramkę strzałem głową zdobył Jaroslav Mihalik.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka 2:3 (1:3)

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (5), 1:1 Jacek Podgórski (14), 1:2 Mateusz Kuzimski (36), 1:3 Bartosz Wolski (42), 2:3 Jaroslav Mihalik (75)

Lechia: (I połowa) Woźniak - Fila, Maloca, Dymerski, Conrado - Makowski - Lipski, Egy, Urbański, Haraslin - Paixao. (II połowa) Woźniak - Żuk, Kobryń, Łukasik, Mladenović - Wszołek - Mihalik, Kałuziński, Gajos, Udovicić - Arak (65 Sezonienko)

Chojniczanka: (I połowa) Janukiewicz - Podgórski, zawodnik testowany, Michalski, Wachowiak - Papikjan, Spychała, Paprzycki, Wolski, Jagiełło - Kuzimski. (II połowa) Witan - Mudra, Žitko, Bartosiak (81 Kasperowicz), Pietruszka - Rajch (81 Madej), Obročník, Kurowski, Żukowski - Drozdowicz (81 Sacharuk), Surdykowski

Pożegnania, powroty i debiuty. Udany rok kadry Jerzego Brzęczka

Materiał oryginalny: Lechia Gdańsk przegrała pierwszy sparing. Biało-zieloni nie poradzili sobie z Chojniczanką - Gdańsk Nasze Miasto