Koszykówka: Dziesięcioletni uczniowie z SNRRPK Bryza Pruszcz G zostali mistrzami województwa pomorskiego [ZDJĘCIA]

Wawrzyniec Rozenberg
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim reprezentujący barwy SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański wygrali turniej finałowy odbywający się w Gdańsku i zostali mistrzami województwa pomorskiego w grupie dziesięciolatków.

Przez całe rozgrywki podopieczni trenera Krystiana Muchy utrzymywali się w czołówce tabeli. Nie dali również szans rywalom podczas turnieju finałowego. W półfinale rozgromili Siódemkę Sopot 46:16.

Rozgrywki chłopców Bryza Pruszcz Gdański

W finale młodzi pruszczanie zmierzyli się z gospodarzami UKS De La Salle z Gdańska. W pierwszej kwarcie gdańszczanie narzucili swój styl gry i wygrali tą część 4:10. Pozostałe kwarty meczu przebiegały już pod dyktando mistrzów. Mecz zakończył się wynikiem 42:31 i tym samym chłopcy powtórzyli wyczyn swoich koleżanek i zdobyli Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w koszykówce w kategorii U10.

- Moi podopieczni w pełni zasłużyli na mistrzowski tytuł – trener Krystian Mucha nie krył zadowolenia po finałowym meczu.

- Byli waleczni, zwinni i nie żałowali sił. Lepiej od rywali wypadali w obronie. Potrafili szybko przechodzić z obrony do ataku. Na początku zdarzyło się kilka niecelnych rzutów, ale to ich nie załamało, grali dobrze, trafiali pewnie i z nawiązką odrobili straty. Współpracę chłopców na parkiecie oceniam na szóstkę.

Na złote medale mistrzostw Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki w grupie dziesięciolatków zapracowali: Jakub Cyrzon, Filip Ejdys, Maksymilian Formela, Filip Kosmol, Jakub Sypytkowski, Wiktor Piotrowicz, Kamil Musijowski, Antoni Żuber, Jakub Machalewski, Jakub Gąsiorowski, Mateusz Suszek, Kacper Lustyk i Wiktor Woronko.