Kolarze na murawie

Wawrzyniec Rozenberg
Początek meczu był wyrównany i nie zapowiadał wygranej Pszczółek z Łęgowem. Fot. Wawrzyniec Rozenberg
Piłkarskie reprezentacje Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pszczółkach wygrały powiatowe i regionalne eliminacje turnieju Coca Cola Cup. Dziś zagrają w finale wojewódzkim.

Młodsi piłkarze bez trudu pokonali rywali w rozgrywkach powiatowych. W półfinale, rozgrywanym w Pszczółkach, nie było już tak łatwo. Zremisowali 2:2 z rówieśnikami ze Sztumu i Jeziornej. O awansie decydował mecz z Łęgowem.

Goście przeważali na początku meczu. Wypracowali kilka dogodnych akcji. Nie zdobyli jednak bramki. Pszczółkowianie grali coraz lepiej. Pierwszego gola z kontry strzelił Piotr Szymański. W drugiej połowie Jakub Pawlak trafił w siatkę z połowy boiska. Kolejne bramki zdobyli Adam Neumann i Jakub Bielesz. Trener Łęgowa, Jan Frontczak, podkreślił, że rywalami łęgowian są piłkarze wyspecjalizowani w tej dyscyplinie, tymczasem w jego zespole przeważają... koszykarze i kolarze. Zabrakło piłkarskich umiejętności.

- Nasze szkolne zespoły są oparte o zawodników drużyn ligowych - powiedział Ryszard Mechlik, trener obu zespołów z Pszczółek. - Chłopcy lubią ten turniej. Przygotowują się do finałowych rozgrywek, w których wezmą udział 24 zespoły z województwa pomorskiego.

Drużyna gimnazjalistów w turnieju powiatowym wygrała z Warczem - 5:2, Przywidzem - 2:1 i Łęgowem - 4:2. Natomiast w regionalnym przegrała z Tczewem - 0:1. Później pokonała Kwidzyn 3:0 i Subkowy - 4:3. Wystarczyło to do awansu do finału wojewódzkiego.