Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub Mam w Pruszczu Gdańskim. Mamy spotykają się i wymieniają doświadczeniami, a dzieci się bawią

Redakcja
Fundacja “Rodzina na fali” istnieje już od dwóch lat. Organizacja wspiera rodziny oraz dba o nowoczesną edukację. Fundacja powstała po to, aby wspierać rodziny w codziennej pracy.

Od października 2017 roku funkcjonuje Klub Mam, w ramach którego odbywają się spotkania matek ze spacjalistami i ekspertami. Co czwartek od godz. 9:30 mamy z dziećmi mogą przyjść na dwugodzinne spotkania z psychologami, pediatrą i innymi ekspertami zajmującymi się działaniami z zakresu rodziny i dzieci. Spotkania te mają na celu edukację i pomoc mamom w codziennym funkcjonowaniu. Spotkania odbywają się wraz z dziećmi, więc nie brakuje również zabaw i gier.

Razem z żoną chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego będą mogły przyjść mamy z dziećmi. Z własnego doświadczenia wiemy, jak ciężkie bywają chwile po narodzinach dziecka. Brakuje czasu dla siebie, przestajemy wychodzić z domu

- przyznaje Marcin Gora, członek rady fundacji Rodzina na Fali.Dlatego stworzyliśmy Klub Mam, aby mamy mogły przyjść chociaż na dwie godziny w tygodniu i porozmawiać z innymi osobami. Chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność i np. zapraszać więcej gości na warsztaty lub częściej udostępniać naszą salę w ramach Klubu Mam, ale na to brakuje środków finansowych.

Zobacz: Prezydent Gdańska Alekasandra Dulkiewicz z wizytą w Pruszczu Gdańskim

- Do Klubu przychodzimy raz w tygodniu. Osobiście przychodzę od marca ubiegłego roku. Co tutaj robimy? Mamy się spotykają ze sobą, rozmawiają na różne tematy o dzieciach, ale także o innych, damskich tematach - mówi Karolina Jendrzejewska, mama 1,5- rocznej Mai. - Wymieniamy się doświadczeniami, a dzieci się ze sobą bawią i się integrują. Od początku nie byłam zbytnio zainteresowana tą propozycją, którą podrzuciła mi koleżanka, ale z czasem się przekonałam i zdecydowałam się przyjść po raz pierwszy. No i się opłacało. Mogę tutaj przyjść ze swoim dzieckiem, mam kontakt z innymi matkami, z którymi mogę porozmawiać o różnych dręczących mnie problemach czy kłopotach.

Oprócz spotkań towarzyskich i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, kobiety mają możliwość spotkania się z różnymi specjalistami.

Miałyśmy warsztaty z psychologiem. Musiałyśmy wykonać różne zadania. Były to warsztaty bardziej nastawione dla mam, ale było bardzo sympatycznie i wiele się nauczyłyśmy. Wcześniej miałyśmy też zajęcia z panią położnik. Opowiedziała nam jak wygląda życie po porodzie, jakie ćwiczenia możemy wykonywać

- opowiada p. Karolina.

Podczas spotkań korzystają zarówno mamy, jak i ich dzieci, które się integrują i przyzwyczają się do obecności innych, obcych osób.

Zobacz: Fonoholizm wkracza do naszego życia. Jak być dobrym użytkownikiem internetu dowiedzieli się rodzice i dzieci podczas wykładu i warsztatów

- Dzięki Klubowi Mam, mamy mogą wyjść z domu z dzieckiem i spotkać się z osobami, które mają podobne problemy i z nimi porozmawiać. Ale oprócz tego maluchy mogą przyzwyczaić się do obecność innych dzieci i łatwiej im jest wtedy wejść w etap przedszkolny. Mamy wymieniają się cyklicznie. Z pierwszej grupy, obecnie nie ma już nikogo, ponieważ mamy po urlopie wracają do pracy, a dzieci idą do żłobka lub przedszkola. - dodaje Marcin Gora.

- Dzieci szybciej się rozwijają, gdy przebywają z innymi maluchami. Chodzimy od niedawna, ale odkąd zaczęłyśmy przychodzić, to moja córka zaczęła raczkować. Myślę, że naśladuje inne dzieci, co mnie bardzo cieszy - przyznaje Marta Piecuch, mama.

ZOBACZ TEŻ: Wydarzenia, które odbyły się w ciągu minionych dni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto