Jeszcze jeden turniej XVI Otwartych Mistrzostw Gniewa 2020

Zbigniew Brucki
Bartosz Zabrocki wygrał drugi turniej XVI Otwartych Mistrzostw Gniewa 2020, w którym udział wzięły 44 osoby z całego Pomorza. w niedzielę, ostatni turniej odbywajacy się podczas tegorocznych mistrzostw.

Bartosz Zabrocki wygrał drugi turniej mistrzostw Gniewa 2020. Udział wzięły 44 osoby z całegp Pomorza. W najbardziej prestiżowej z 8 kategorii, open, trener drugoligowej Olimpii Gniew, Bartosz Zabrocki tak jak w pierwszym turnieju w finale pokonał 3:1 Pawła Manterysa z II-ligowego UKS Pelplin. W meczu o 2. miejsce Manterys wygrał 3:1 z Przemysławem Górskim z Olimpii. Kolejne lokaty zajęli: 4. Patryk Kwiatkowski, 5. Adam Kozikowski, 6. Filip Dering.

W niedzielę, 2 lutego odbędzie się ostatni turniej XVI Otwartych Mistrzostw Gniewa 2020. Zawody w hali sportowo-widowiskowej przy ul Kusocińskiego w Gniewie rozpoczną się o godz. 10.30. Wpisowe dla dorosłych wynosi 10 zł, a dzieci i młodzeż do lat 18 nie płacą.

Rywalizacja, w kategoriach, skrzat, młodzik, kadet, junior, senior, weteran, kobiety, odbędzie się systemem rosyjskim, czyli do dwóch porażek. Czekają nagrody, również finansowe. Ci, którzy zajmą lokaty 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe statuetki, a w kategorii open dla czołowej piątki przewidziano puchary. Organizatorzy z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie prowadzą klasyfikacje w kilku kategoriach. Poniżej czołowe trójki w poszczególnych kategoriach.

Skrzaci, żacy: 1. Diego Czapla (18), 2. Jan Bahr (14), 3. Borys Wasilewski (13). Młodzicy: 1. Filip Runge (17), 2. Mateusz Rybarski (15), 3. Julia Ochenkowska (14). Kadeci: 1. Marta Dzwonkowska (18), 2. Dominik Darasiewicz (14; 3-4. Fabian Peikowski i Kinga Matuszewska - po 13. Juniorzy: 1. Patryk Kwiatkowski (20), 2. Maksymilian Pek (18), 3. Michał Główczewski (8). Seniorzy: 1. Filip Dering (29), 2. Krzysztof Wałdoch (23), 3. Jakub Mateja (22). Weterani: 1. Sebastian Kurzeja (30), 2. Andrzej Malarczyk (29), 3-4. Krzysztof Tarakan i Rafał Wasilewski - po 26. Kobiety: 1. Kamila Rybarska (19), 2. Marta Dzwonkowska (18), 3. Julia Ochenkowska (14). Open: 1. Bartosz Zabrocki (50), 2. Paweł Manterys (46), 3. Przemysław Górski (40).