Internet dla młodych. Ten internet spełni 5 najważniejszych potrzeb ludzi młodych

Materiał informacyjny Play
Różne pokolenia różnie korzystają z internetu. Tak naprawdę każdy z nas ma inne potrzeby, które dostawca internetu powinien spełnić. Szukając nowego operatora warto spisać sobie potrzeby i porównać oferty. Jaka oferta internetu będzie najbardziej korzystna? Na rynku jest aktualnie mnóstwo propozycji do rozważenia. Sprawdzamy jedną z nich!

Internet dla młodych

Młodzi ludzie to osoby, dla których świat wirtualny jest równie ważny co ten analogowy. Wszak wielu z obecnych uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów korzystało z sieci już od najmłodszych lat - a co za tym idzie ich wymagania są często o wiele większe niż starszych użytkowników.

Z badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że młodzi w sieci cenią sobie najbardziej wolność, dostęp do różnorodnych treści oraz wygodę użytkowania. W internecie szukają przede wszystkim wiedzy, znajomych oraz rozrywki.

Dostawcy internetu, aby sprostać wymaganiom młodych użytkowników, prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych ofert. Nie może to dziwić, tym bardziej, że obecnie, z powodu pandemii Covid-19, nastąpiła internetowa rewolucja, zarówno w pracy online, jak i zdalnym nauczaniu.

Advertisement
Advertisement

W szranki z innymi firmami dostarczającymi internet stanął także Play. Operator przygotował m.in. szeroką ofertę Superszybkiego Internetu Stacjonarnego.

Internet stacjonarny czy mobilny?

Wybór internetu to niełatwe zdanie. Jeśli chcemy korzystać z sieci przez krótszy okres lub kiedy wiemy, że nasze miejsce zamieszkania zmieni się w przeciągu najbliższych lat, czy miesięcy, zwykle decydujemy się na internet mobilny – równie wydajny, ale nie ograniczony do konkretnego miejsca.

Ale tak być nie musi. Odpowiadając na potrzeby młodych ludzi, którzy jeszcze nie są „życiowo ustatkowani”, Play przygotował ofertę stacjonarnego internetu, który z powodzeniem pod wieloma względami może konkurować z jego mobilnym odpowiednikiem. Jeśli np. jesteś studentem mieszkającym w akademiku lub wynajmujesz mieszkanie, możesz bez przeszkód korzystać z Superszybkiego Internetu Stacjonarnego.

Jakiego internetu potrzebują młodzi?

Dobry internet powinien spełniać kilka cech, które są szczególnie ważne dla młodego pokolenia. Co zatem powinno go wyróżniać?

 • Umowa bez lojalki
 • Młodzi ludzie, mając świadomość, że ich życiowa sytuacja są bardzo dynamiczna, nie chcą się wiązać na lata z konkretnym operatorem. Często obawiają się, że nie będą mogli korzystać z oferty stacjonarnej przez cały okres trwania umowy, ani się z niej wycofać.

  Mając na uwadze te zastrzeżenia Play proponuje ofertę stacjonarnego internetu, z której w każdej chwili trwania umowy można zrezygnować, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

 • Prosta obsługa płatności
 • Play daje swoim klientom niezwykle szeroki wybór sposobów płatności za internet, który umożliwia aplikacja Play24. Za jej pomocą rachunek możemy zapłacić online – kartą płatniczą, BLIKiem lub przelewem z rachunku bankowego. U usłudze tej nie trzeba wypełniać danych przelewu, numeru rachunku, danych odbiorcy ani wpisywać kwoty.

  Można również ustawić stałe polecenie zapłaty (zostanie ona samoistnie pobrana z konta) i więcej nie zaprzątać sobie głowy rachunkami do uregulowania.

 • Przystępna cena
 • Decydując się na formę podłączenia do sieci, nie bez znaczenia pozostaje także cena usługi internetowej. Dlatego Play zaproponował przyszłym i obecnym użytkownikom Superszybki Internet Stacjonarny już za 35 zł miesięcznie.

 • Niezwykła wydajność
 • Dla przykładu, osoby chcące wyszukiwać niezbędne do nauki informacje w sieci mają do dyspozycji prędkość łącza wynoszącą 150 Mb/s, która przez cały czas trwania umowy pozostanie na stałym poziomie. Z kolei osoby, które pasjonują się gamingową rywalizacją w internecie lub chcące korzystać z niego wespół z innymi użytkownikami, mają do wyboru jeszcze szybsze łącza – 300 Mb/s (za 45 zł), a nawet 600 Mb/s (za 60 zł).

 • Niezawodność
 • Oprócz niezwykłej wydajności internet stacjonarny to także niezawodność. Zwłaszcza obecnie, gdy zarówno nauka, jak i praca często odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych chcemy mieć pewność, że siec nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas wykładu online lub wideokonferencji.

  Owa niezawodność, jaką daje stałe łącze, pozwala korzystać także z wielu rozrywek oferowanych przez sieć. Do sztandarowych usług operatora należy m.in. PLAY NOW TV, oferująca dostęp do kilkudziesięciu kanałów tematycznych, takich jak Comedy Central, FOX, AMC czy Eleven Sports, zgrupowanych w różnych pakietach.

  Kupując PLAY NOW TV z internetem stacjonarnym od Play, możemy korzystać także z usługi HBO GO, dającej dostęp do najnowszych kinowych hitów oraz pełnych sezonów najbardziej popularnych seriali telewizyjnych. W ramach prezentu od operatora z usługi można korzystać przez pół roku całkowicie bez opłat.

  Klienci Play, którzy mają w sieci abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny, oprócz usługi HBO GO, mogą skorzystać także z bazy filmów i seriali oferowanych przez jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów VOD, czyli Amazon Prime Video. Dostęp do materiałów, których nie znajdziemy w innych serwisach, to kolejna darmowa usługa, którą aż na pół roku operator udostępnia swoim klientom.

  Materiał oryginalny: Internet dla młodych. Ten internet spełni 5 najważniejszych potrzeb ludzi młodych - Polska Times

  Dodaj ogłoszenie