Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Trąbki Wielkie. Dzieci stworzyły prace, które sprzedały i wsparły m.in. Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku |ZDJĘCIA

Anna Gawrońska
Anna Gawrońska
Warsztaty plastyczne "Jaki piękny jest świat"
Warsztaty plastyczne "Jaki piękny jest świat" GBP w Trąbkach Wielkich
Dzieci z gminy trąbki Wielkie brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały prace. Później prace zostały sprzedane, a pozyskane w ten sposób pieniądze przekazane chorym dzieciom.

Wolontariuszem może być każdy, liczą się najdrobniejsze gesty... Przekonały się o tym dzieci biorące udział w projekcie „Jaki piękny jest świat - wychodzimy z pandemii”. W Projekcie wzięło udział 30 uczniów gminy Trąbki Wielkie, których wspierali rodzice.

Na zakończenie projektu pojechały do Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, aby przekazać chorym dzieciom własnoręcznie wykonane prezenty.

Przekazanie pieniędzy Hospicjum i Klinice w Gdańsku

Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol wraz z Kierownikiem Zakładu Mirowo należącego do CEMEX Polska Sp. z o.o. Krzysztofem Tomaszewskim wręczyli przedstawicielom tych instytucji czeki o wartości 1500 zł każdy. Środki pieniężne pozyskane zostały ze sprzedaży prac wykonanych przez dzieci na zajęciach plastycznych w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich pod kierunkiem Aleksandry Nowogrodzkiej w ramach wspomnianego projektu.

- Uczestnicy projektu z wielkim zaangażowaniem brali udział w działaniach projektowych. Środki finansowe, zostały przekazane do Hospicjum i Kliniki. Pozostałe 1000 zł zostanie przekazane w połowie do Fundacji Pana Władka dla Władysława Ornowskiego i w połowie dla Igora Tracza, którzy regularnie wyjeżdżają na Ukrainę z pomocą humanitarną.- mówi Aleksandra Nowogrodzka. - Środki zostały uzyskane ze sprzedaży obrazów uczestników Sekcji Plastycznej GOKSiR Trąbki Wielkie. Podczas projektu wspierali nas Olena Uljanova, Beata Pankowska, Martyna Kloskowska. Przygotowaliśmy 50 pakietów dla podopiecznych Hospicjum i 50 dla pacjentów dla Szpitala Klinicznego. Wykonaliśmy dużo pracy, włożyliśmy w nią swoje serca. Było to dla nas duże przeżycie, ale mamy poczucie ogromnej satysfakcji i spełnienia . Mamy wielką nadzieję, że Podopieczni Hospicjum i Kliniki poczują się lepiej, wiedząc iż ktoś z myślą o Nich zrobił takie prezenty, a my podzieliliśmy się pięknem i dobrem.

- Kolejna akcja, która cieszy się duża popularnością wśród dzieci i młodzieży - przyznaje Błażej Konkol, wójt gminy Trąbki Wielkie. - Kolejna edycja na pewno się odbędzie. Nie wyobrażam sobie, żeby takiej akcji nie było. Uczymy dzieci wrażliwości na młodych ludzi, których dotknął los.

Projekt ten został wyróżniony w Konkursie grantowym programu pracowniczego CEMEX Polska zorganizowanego przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość” z Warszawy.

Warsztaty plastyczne "Jaki piękny jest świat"

Gmina Trąbki Wielkie. Dzieci stworzyły prace, które sprzedał...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto