W Trzcinisku oprócz przystani kajakowej powstanie plac rekreacyjny dla młodzieży i dorosłych W Trzcinisku oprócz przystani kajakowej powstanie plac rekreacyjny dla młodzieży i dorosłych

W Trzcinisku oprócz przystani kajakowej powstanie plac rekreacyjny dla młodzieży i dorosłych (© Wawrzyniec Rozenberg)

Akwen Martwej Wisły od Sobieszewa do Błotnika nadaje się doskonale dla miłośników kajakarstwa, szczególnie dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi. Woda jest tu stała, bez nurtu i bez przeszkód. Ruch innych jednostek pływających jest niewielki. Z myślą o rekreacji na wodzie powstają dwie przystanie kajakowe: w Trzcinisku i w Błotniku, nieopodal portu jachtowego i szkółki żeglarskiej.

- Inwestorem jest gmina Cedry Wielkie, ale 85 procent kosztów zwróci się z funduszy Unii Europejskiej - zapewnia wójt, Janusz Goliński.
Początkowo liczyliśmy na zbudowanie przystani i obiektów towarzyszących za 900 tys. zł. Po przetargu okazało się, że firma może wykonać roboty, ale za 1,1 mln zł. Z tego z budżetu naszej gminy jedynie 155 tys. zł.
- Z rozwoju kajakarstwa w naszej gminie skorzystają młodzi, nasi mieszkańcy. Przystanie staną się również atrakcyjne dla turystów lubiących również kajakarstwo. Liczę, że po oddaniu obu przystani do użytkowania, powstanie w naszej gminie wypożyczalnia kajaków i młodzieżowa moda pływanie po Martwej Wiśle. Powstanie z czasem dziecięcy klub kajakarski, na wzór żeglarskiej szkółki, jaka z powodzeniem funkcjonuje przy Porcie Jachtowym w Błotniku.Oprócz przystani kajakowych, w ramach inwestycji w Błotniku powstanie hala do przechowywania kajaków i staną sanitariaty. Natomiast w Trzcinisku urządzany jest plac rekreacyjny przy przystani.

Trzcinisko leży nad Martwą Wisłą w połowie drogi między Błotnikiem, a mostem w Sobieszewie. Do Błotnika jest cztery kilometry, więc jest to dystans dla początkujących. Zaawansowani będą zapewne wybierać trasy z Błotnika, aż do Motławy w centralnej części Gdańska.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!