Gm. Pruszcz Gdański: Międzynarodowy Turniej Robotyki RoboRave w Straszynie [WYNIKI]

Anna Gawrońska
W Szkole Podstawowej w Straszynie odbyła się druga edycja Turnieju RoboRave. Podczas turnieju zawodnicy zmierzyli się w sześciu kategoriach.

Dzisiaj przedstawiamy wyniki konkursu. W kategorii a-MAZE-ing w wieku 8-10 lat pierwsze miejsce zdobyła grupa BalticBot Degus ze Szkoły Podstawowej w Wiślince. W wieku 11-13 lat pierwsze miejsce zajęli Insurgent robots ze Szkoły Podstawowej nr 29 Leonardo. Drugie miejsce należy do BalticBot Dolphins ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie, a trzecie do BalticBot Magnesium z Magnesium w Kolbudach.

Czytaj: Międzynarodowy Turniej Robotyki RoboRave w Straszynie

W kategorii Entrepreneurial w grupie wiekowej 8-10, 11-13, 14-18, powyżej 18 lat pierwsze miejsce zajęła grupa IELEVMakers z IELEV Schools z Turcji, a drugie SimLE z Politechniki Gdańskiej.

W zadaniu Fire Fighting w wieku 11-13, 14-18, powyżej 18 lat pierwsze miejsce zajęli GCD-Amavet 964 z Amavet Club 964 ze Słowacji. Drugie miejsce zajęli BalticBot Walruses ze Szkoły Podstawowej w Wojanowie, a trzecie należy do Mazītiņš vienradzītis z Engineering HS of RTU z Łotwy.

W etapie Line Following w grupie wiekowej 8-10 lat pierwsze miejsce zajęli BalticBot Tigers ze Szkoły Podstawowej w Wislince. W wieku 11-13 lat pierwsze miejsce należy do BalticBot Pandas ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie, drugie do BalticBot Beavers ze Szkoły Podstawowej w Straszynie, a na miejscu trzecim jest balticBot Meerkats ze Szkoły Podstawowej w Straszynie. W kategorii wiekowej 14-18 i powyżej 18 lat pierwsze miejsce zajęli Leonardo 1 z CKPiDN Mielec.

Pierwsze miejsce w zadaniu SumoBot w kategorii 8-10 lat pierwsze miejsce zajęli BalticBot Guinea pigs ze Szkoły Podstawowej w Rotmance, drugie miejsce ma balticBot Cheetahs ze Szkoły Podstawowej w Borkowie, a trzecie - BalticBot Flamingos ze Szkoły Podstawowej w Wiślince. W wieku 11-13 lat pierwsze miejsce zajełą drużyna Roborombolo z Bányi Júlia Gimázium z Węgier. Drugie miejsce dla BEMF50 z ZSP nr 2 w Leżajsku, a trzecie - Robogang ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. W grupie wiekowej 14-18 i powyżej 18 lat pierwsze miejsce zajęli VLOat INTventors z V LO w Gdańsku. Drugie miejsce mają Roboilo z I LO w Gdańsku i trzecie - Roboilo z I LO w Gdańsku.

W ostatniej zadaniu makeX Starter pierwsze miejsce zajęli Leonardo 2 z CKPiDN Mielec oraz Leonardo 1 z CKPiDN Mielec. Drugie miejsce zajęli Leonardo 4 z CKPiDN Mielec i Leonardo 6 z CKPiDN Mielec. Na trzecim miejscu są Leonardo 3 z CKPiDN Mielec, a także BalticBot Blue z BalticBot.

ZOBACZ: Gm. Pruszcz Gdański: Międzynarodowy Turniej Robotyki RoboRave