Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gm. Kolbudy: Wędrówki wielopokoleniowe już od soboty, 11 maja

opr. AG
Pixabay
Od najbliższej soboty rozpocznie się cykl pięciu wypraw pieszych pn. „Wędrówki wielopokoleniowe”. Aktywny wypoczynek na łonie przyrody służyć ma przede wszystkim integracji mieszkańców w różnym wieku. Wydarzenie, organizowane przez gminę Kolbudy, adresowane jest do wszystkich miłośników turystyki pieszej.

- Zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców do wspólnych spacerów po najpiękniejszych okolicach naszego regionu. To znakomity sposób na rodzinne i aktywne spędzenie czasu w pięknych plenerach - zachęca urząd gminy w Kolbudach.

Zobacz: Drugi dzień matur. Dzisiaj egzamin z matematyki

Pierwsza wędrówka ma odbyć się do wczesnośredniowiecznego grodziska w Pręgowie. Start w sobotę 11 maja o godz. 10 przy kościele pw. Bożego Ciałą w Pręgowie. Licząca 7 km trasa adresowana jest do miłośników turystyki pieszej: osób starszych i rodzin z dziećmi, którzy chcą poznać walory przyrodnicze i krajoznawcze najbliższej okolicy. Miejscowe lasy, rzeki, jeziora, stanowią ogromny potencjał dla tego typu zajęć ruchowych. Tematem przewodnim wędrówki będzie odnalezienie wczesnośredniowiecznego grodziska, które znajdowało się na jednym ze wzniesień nieopodal Pręgowa.

Trasa wieść będzie leśnymi drogami i duktami z dala od ruchu drogowego. Przemierzając lasy w obrębie Pręgowa poznamy wiele ciekawych zakamarków, w tym malownicze torfowiska i źródliska lokalnych potoków. Na jednym z lokalnych, ponad 30-metrowych, wzniesień odnajdziemy zarys po dawnym grodzisku. Trasę wędrówki samodzielnie pokonają zarówno seniorzy jak i dzieci w wielu 7/8 lat.

Następne dwie wędrówki odbędą się do przełomu rzeki Reknicy oraz do neolitycznej kopalni bursztynu w Lasach Otomińskich. Wszystkie trzy wyprawy poprowadzi Krzysztof Kochanowicz z GR3miasto.

Wędrówka do przełomu rzeki Reknicy odbędzie się 1 czerwca. Zbiórka będzie przy kościele św. Mikołaja w Czapielsku o godz. 10. Celem liczącej osiem kilometrów wędrówki będzie dotarcie do przełomu rzeki Reknicy. Przed wyruszeniem w trasę uczestnicy zapoznają się z XIII-wiecznym, ryglowym kościołem św. Mikołaja w Czapielsku. Następnie przemierzając lasy w obrębie Czapielska i Marszewskiej Kolonii spacerowicze poznają wiele ciekawych zakamarków, w tym malownicze torfowiska i źródliska lokalnych potoków.

Zobacz: Ścieżki w pięknym otoczeniu natury, bezpieczne dla rowerowych rodzin z dziećmi

Trzecia wędrówka do neolitycznej kopalni bursztynu w Lasach Otomińskich odbędzie się 22 czerwca. Zbiorka odbędzie się w parku Rekreacyjny w Bąkowie o godz. 10.

Celem wędrówki będzie odnalezienie neolitycznej kopalni bursztynu, po której pozostał głęboki na kilkanaście metrów krater w ziemi. Przemierzając Lasy Otomińskie uczestnicy poznają wiele ciekawych zakamarków, w tym malownicze torfowiska i źródliska lokalnych potoków, a także neolityczną kopalnię bursztynu, która skrywa się w samym sercu Rezerwatu Bursztynowa Góra. W programie wyprawy ujęto również ognisko. Organizator zapewnia: drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek, worki na śmieci oraz sprzątnięcie paleniska po ognisku. Kiełbaski, napoje, zakąski we własnym zakresie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto