Czarni Pruszcz Gdański przegrali z Orkanem Rumia. To już piąta porażka z rzędu. Sytuacja w tabeli się komplikuje

Jakub Cyrzan
Czarni Pruszcz/ W. W.
Mimo determinacji i dużej chęci zwycięstwa, Czarni Pruszcz Gdański przegrali na wyjeździe z Orkanem Rumia. To już piąta porażka Czarnych z rzędu. Sytuacja pruszczańskiej drużyny w tabeli zaczęła się komplikować.

Czarni Pruszcz Gdański. Zmiany na stanowisku pierwszego trenera

W ubiegłym tygodniu w drużynie z Pruszcza Gdańskiego doszło do zmian na stanowisku trenera. Po dokładnie 100 dniach pracy w klubie, zarząd zakończył współpracę z trenerem Sobiesławem Przybylskim, a jego miejsce po półrocznej przerwie przejął Szymon Chrostowski. Zmiany personalne tchnęły nadzieję w wyniki ekipy z Pruszcza, które w ostatnim czasie nie napawały optymizmem. Po czterech przegranych meczach z rzędu, sytuacja naszej drużyny w tabeli IV ligi pomorskiej zaczęła się komplikować. Tym bardziej wyjezdny mecz w niedzielę 24 kwietnia (2022 r.) z Orkanem Rumia, miał dla pruszczan tak duże znaczenie.

Porażka Czarnych z Orkanem Rumia

Piłkarze z Pruszcza na boisko wyszli zdeterminowani. Skrzydła podcięła im pierwsza bramka w 41 minucie, która padła ze strzału po rykoszecie zawodnika Czarnych. Druga połowa rozpoczęła się od wysokiego wyjścia na boisku. Przewaga pruszczańskiej drużyny na boisku była wyraźna, to jednak nie skutkowało zdobyciem bramki. Ostatecznie wyniku nie udało się odwrócić i w końcowej fazie meczu rozpoczął się grad goli ze strony gospodarzy. W 86 minucie bramkarz Czarnych za faul otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. Do bramki wszedł Tomasz Jaruszek, jednak nie udało mu się obronić karnego i od 90 minuty było już 2:0. Kolejne dwie bramki dla gospodarzy padły w doliczonym czasie gry po kontrach w 92' i 96' minucie.

Czarni Pruszcz - terminarz najbliższych spotkań

Po pięciu porażkach z rzędu Czarni Pruszcz znaleźli się na 18. miejscu w tabeli, które znajduje się już w strefie zagrożonej spadkiem. Już w sobotę 30 kwietnia na boisku w Pruszczu Gdańskim nasza drużyna podejmie Spartę Sycewice, zajmującą obecnie ostatnie, 21 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi. 3 maja Czarni pojadą do Pelplina, by zmierzyć się z tamtejszą Wierzycą, a 8 maja o godz. 17, znów na własnym boisku podejmą Pogoń Lębork.