132 uczestników grało hejnał w konkursie Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich LAUREACI I WYRÓŻNIENI]

Danuta Strzelecka
Danuta Strzelecka
Fot. Mat. Organizatora
Udostępnij:
Co roku w Trąbkach Wielkich odbywa się Konkurs Trąbkowy, który pozwala zaprezentować się młodym zdolnym muzykom. Tegoroczna edycja ze względu na epidemię koronawirusa odbyła się poprzez zgłoszenia internetowe. Utwory, jak mówią jurorzy, wybrzmiały jednak znakomicie!

V edycja Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego oprócz tego, że została przeprowadzona w formule via internet, różniła się od poprzednich także tym, że mogli w niej uczestniczyć nie tylko uczniowie polskich szkół muzycznych, ale i zagranicznych.

Konkurs był przeznaczony dla osób urodzonych w roku 2006 i młodszych, które klasyfikowane były w 3 grupach wiekowych. Za zadanie mieli oni zaprezentowanie Hejnału Gminy Trąbki Wielkie, którego kompozytorką jest Joanna Szymala oraz utworu dowolnego.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 132 osoby, a wśród nich pięć osób z Włoch i jedna ze Szwajcarii. Osoby z Polski reprezentowały aż 12 województw. Oceny uczestników konkursu dokonało jury w składzie: Martina Dainelli - Conservatorio Frescobaldi Ferrara (Włochy), Gregor Leczkowski - Beethoven Orchestre Bonn (Niemcy) i Kamil Kruczkowski - Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku.

- Konkurs jest dla dzieci do 14 roku życia. Biorąc pod uwagę wiek uczestników, to poziom jest wysoki - mówi Kamil Kruczkowski, przewodniczący jury i dyrektor konkursu. - Konkurs rozrasta się z roku na rok i to bardzo cieszy, że tak wiele młodych osób gra i uczestniczy w takich wydarzeniach. Naszym zadaniem jest też zachęcanie do takich wystąpień.

- W tym roku ze względu na pandemię zmieniła się formuła konkursu. Zwykle spotykamy na żywo w sali i słuchamy uczestników. Tym razem przy zgłoszeniu przesyłali nagrania z wykonaniem utworu. Każdy juror w domu odsłuchiwał je, a potem długo, długo debatowaliśmy, kogo nagrodzić. Jeśli wszystko wróci do normy, to w przyszłym roku wrócimy do tradycyjnej formy konkursu.

Laureaci i wyróżnieni

Grand Prix: nie przyznano,

grupa I (urodzeni w 2010 roku i mł.)
I miejsce: Kacper Paś (ZSM im. F. Rybickiego w Tychach)
II miejsce: Jan Żemła (POSM im. St. Moniuszki w Katowicach)
III miejsce: Jakub Jaśkowski (POSM im. St. Moniuszki w Katowicach)

wyróżnienia:

  • Jan Arndt (PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach)
  • Nadia Barańska (Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób
    Niepełnosprawnych w Gdańsku)
  • Mateusz Borszewski (PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie
    Gd.)
  • Michalina Feler (PSM im. F. Chopina w Będzinie)
  • Antoni Formela (PSM im. F. Chopina w Wejherowie)
  • Malwina Gajewska (SM I i II st. im B. Rutkowskiego w Krakowie)
  • Marianna Januszko (OSM I st. Nr 3 we Wrocławiu)
  • Franciszek Kacprowicz (ZSM im. K. Szymanowskiego w Toruniu)
  • Konstanty Kaczor (POSM I st. Nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu)
  • Jakub Kalinowski (PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich
    Górach)
  • Piotr Krawczyszyn (ZS nr 20 we Wrocławiu)
  • Jakub Melon (PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Żyrardowie)
    v Piotr Olbrych (ZSM w Legnicy)
  • Piotr Pławecki (SM I st. w Domosławicach)
  • Jagoda Prusik (ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej)
  • Wiktor Ruciński (ZSM im. K. Szymanowskiego w Toruniu)
  • Jonathan Ryś-Peijen (P.S.M. im. Z. Noskowskiego w Krzeszowicach)
  • Gabriela Schmidt (SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu)
  • Tobiasz Spyrczak (PSM I st. im. J. Szany-Lewandowskiej w Oławie)
  • Kornel Styrcula (SM I st. im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.)
  • Jan Szałański (OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu)
  • Aleksander Szczepanik (SM I st. im. M. K. Księcia Ogińskiego w
    Sokołowie Podlaskim)
  • Hanna Wiernicka (SM I st. im. W.J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.)
  • Szymon Wrembel (OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu)

    COMPONENT {"params":{"is_photo":"1","ids":[20394377]},"component":"selected"}

grupa II – urodzeni w 2008 i 2009 roku
I miejsce:
- Wiktor Busz (ZSM Nr 1 w Rzeszowie)
- Dariusz Kołodziejski (POSM I st. Nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu)
II miejsce:
- Antonina Dudek (SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu)
- Konrad Krzok (PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku)
III miejsce:
- Ignacy Kapica (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku)
- Szymon Serwa (PSM im. F. Chopina w Będzinie)
- Stanisław Waszczeniuk (PSM im. W. Lutosławskiego w Wołominie)

wyróżnienia:
- Michał Bajerski (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku)
- Jakub Chodań (PSM I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie)
- Szymon Dyda (SM I st. w Łącku)
- Natalia Goleniowska (ZSM im. F. Rybickiego w Tychach)
- Julia Gretka (ZSM im. F. Rybickiego w Tychach)
- Tymoteusz Grybek (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku)
- Lena Horzelska (ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej)
- Tomasz Hyndle (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku)
- Małgorzata Jankowska (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku)
- Maksymilian Jędryka (PSM I st. im. J. Garści w Chrzanowie)
- Paweł Kąkol (PSM I st. im. M. Michalskiego w Lęborku)
- Tymoteusz Lemanowicz (SM I i II st. im. F. Liszta w Głogowie)
- Amelia Nowacka (SM I st. im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.)
- Wiktor Nowak (PSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu)
- Stanisław Olszowiec (OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi)
- Kacper Rubiś (SM I i II st. im. F. Liszta w Głogowie)
- Kajetan Stawski (PSM I st. im. M. Michalskiego w Lęborku)
- Łukasz Steczek (ZSM im. F. Rybickiego w Tychach)
- Franciszek Stempniak (POSM I st. Nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu)
- Adam Wesołowski (PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Kartuzach)
- Mateusz Wilkosz (SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu)
- Michał Zabłocki (PSM I st. im. J. Hellera w Głuchołazach)

grupa III (urodzeni w 2006 i 2007 roku)
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Aleksander Kubica (POSM II st. im. K. Szymanowskiego w
Katowicach)

III miejsce:
- Szymon Sarnik (PSM im. F. Chopina w Będzinie)
- Julia Szewczyk (PSM I st. im. J. Szajny- Lewandowskiej w Oławie)
wyróżnienia:
- Leon Gawlik (ZSM w Wieliczce)
- Szymon Michalski (OSM I st. Nr 3 we Wrocławiu)
- Davide Nigi (Scuola Secondaria di 1 grado „G. Vanghetti”, Włochy)
- Franciszek Selak (PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu)
- Kamil Skrzyniarz (ZSM im. F. Rybickiego w Tychach)
- Jan Szwechowicz (ZSM im. K. Szymanowskiego w Toruniu).

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają talon o wartości 1000 zł, statuetkę, dyplom i koszulkę, osoby, które zajęły drugie miejsca - talon o wartości 500 zł, statuetkę, dyplom i koszulkę, osoby, które zajęły trzecie miejsce – talon o wartości 250 zł, statuetkę, dyplom i koszulkę, a osoby wyróżnione – talon o wartości 100 zł i dyplom. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplom za udział.

Nagrody rzeczowe Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymają najmłodsza uczestniczka i uczestnik Konkursu, czyli: 8-letnia Antonina Dybek z Zespołu Szkół nr 20 we Wrocławiu oraz 7-letni Gaél Jakub Medina
Iwanowski z Lucerny w Szwajcarii.

Nagrody zostaną wysłane laureatom w terminie do końca czerwca br.

Łozińska i Melcer o rolach w filmie pt. "Lokatorka"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie