Dodaj zdjęcie profilowe

avatarArkadiusz

Pruszcz Gdański

Wielkie dziecięce święto pływania w Pruszczu Gdańskim

2017-04-04 10:04:19

Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższy czwartek, 6 kwietnia w godzinach 8.30-12.30, na Basenie Miejskim przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim, przy ulicy Matejki 1. W wydarzeniu tym weźmie udział blisko 170 dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z Pruszcza Gdańskiego, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Pruszczu Gdańskim przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać dmuchane koła niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz czterech styli pływackich w wykonaniu w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej nr 3 z Pruszcza Gdańskiego.

Chciałyśmy aby w naszej szkole odbył się festiwal pływacki, który popularyzuje pływanie jako aktywną i zdrową formę rekreacji ruchowo-sportowej. Tego typu wydarzenia przyczyniają się do przełamania strachu przed wodą u dzieci, do lepszego, szybszego oswajania się z nią i czerpania radości z zajęć pływania. Zajęcia wzbogacone zabawami przyczyniły się nie tylko do osiągnięcia przez dzieci lepszych rezultatów, ale również do wprowadzenia nowej formuły zajęć z dziećmi. Festiwal pływacki „Kinder+Sport” to pierwsze zawody sportowe zorganizowane w formie zabawy, gdzie dzieci udowodnią wszystkim, że nauka pływania potrafi być wielką frajdą - powiedziały Agnieszka Kryszewska, Joanna Pikulska i Barbara Zalewska - nauczycielki wychowania fizycznego i instruktorki pływania.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu Basenu Miejskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

Jesteś na profilu Arkadiusz - stronie mieszkańca miasta Pruszcz Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj