Marta Schuchardt

avatarMarta Schuchardt

Pruszcz Gdański

powiat gdański: Wielkopostne pieśni zabrzmią w Mierzeszynie. Niedziela Palmowa pod znakiem chórów.

2016-03-12 19:13:13

To już powoli staje się tradycją, że chóry z powiatu gdańskiego i okolic spotykają się w Niedzielę Palmową by wprowadzić słuchaczy w atmosferę Wielkiego Tygodnia podczas Przeglądu Pieśni Wielkopostnych w Mierzeszynie. Tegoroczny koncert odbędzie się po raz trzeci, tym razem pod hasłem "Odszedł Pasterz od Nas".
Przegląd jest organizowany przez parafię św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie oraz chór parafialny Santo Bartolomeo pod patronatem wójta gminy Trąbki Wielkie, Pana Błażeja Konkola.
Słuchacze, którzy przybędą 20 marca o godzinie 15 do kościoła pw. Serca Pana Jezusa w Mierzeszynie będą mieli okazję wysłuchać pieśni o tematyce wielkopostnej w wykonaniu siedmiu chórów.
Wystąpią chóry: Adoremus ze Straszyna, Cantata z Pszczółek, Kozal z Pruszcza Gdańskiego, Męskie Towarzystwo Śpiewacze "GRYF" z Trąbek Wielkich, Soli Deo z Rotmanki, Trinitatis z Gdyni Dąbrowy oraz gospodarz Santo Bartolomeo.
Parafia zaprasza wszystkich melomanów na koncert, który niewątpliwie dostarczy wielu wrażeń muzycznych jak i duchowych oraz wprowadzi w okres Wielkiego Tygodnia.

Jesteś na profilu Marta Schuchardt - stronie mieszkańca miasta Pruszcz Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj