Dodaj zdjęcie profilowe

avatarSanders

Pruszcz Gdański

Najbardziej cenieni radni powiatu gdańskiego

2014-02-25 11:28:44

Prezentujemy krótką wzmiankę o liderach konkursu RADNEGO NA MEDAL z naszego powiatu. Na dzień dzisiejszy (25 lutego) liderami w poszczególnych gminach są:

Gmina Cedry Wielkie: Emilia Cyman z Długiego Pola, wybrana do Rady Gminy z okręgu nr 6 w skład którego wchodzą sołectwa Długie Pole oraz Giemlice. W poprzednich wyborach pani Emilia uzyskała 106 głosów, co stanowiło 45,89%. W obecnej kadencji jest zastępcą przewodniczącego Rady Gminy.

Gmina Kolbudy: Emilia Jóźwik z Kowal, wybrana do Rady Gminy z okręgu nr 5 w skład którego wchodzą sołectwa Kowale i Jankowo. W poprzednich wyborach pani Emilia uzyskała 430 głosów, co stanowiło 41,71%. W latach 2007-2011 była sołtysem Kowal.

Gmina wiejska Pruszcz Gdański: Zygmunt Zalewski z Rotmanki, wybrany do Rady Gminy z okręgu nr 3 - Rotmanka. W poprzednich wyborach pan Zygmunt zdobył 275 głosów, co stanowiło 30,52%.

Gmina miejska Pruszcz Gdański: Andrzej Ślusarczyk z Pruszcza Gdańskiego, wybrany do Rady Gminy z okręgu nr 1. W poprzednich wyborach zdobył 299 głosów, co stanowiło 14,18%.

Gmina Przywidz: Sławomir Plichta z Pomlewa, wybrany do Rady Gminy z okręgu nr 7 - Pomlewo. W poprzednich wyborach uzyskał 91 głosów, co stanowiło 36,84%. Największe inwestycje w Pomlewie za kadencji pana Sławomira, to budowa kanalizacji sanitarnej wsi, oraz budowa drogi asfaltowej, łączącej gminę Przywidz z gminą Trąbki Wielkie.

Gmina Pszczółki: Maciej Urbanek z Różyn, wybrany do Rady Gminy z okręgu nr 1 - Kleszczewo, Różyny. W poprzednich wyborach zdobył 172 głosy, co stanowiło 45,87%. Warto dodać, że pan Maciej jest jednym z najmłodszych radnych w powiecie, a zarazem najmłodszym liderem konkursu "radny na medal" w powiecie gdańskim. W grudniu skończył 22 lata.

Gmina Suchy Dąb: Józef Kułaga z Suchego Dębu, wybrany do Rady Gminy z okręgu nr 1, w skład którego wchodzą Suchy Dąb, Ostrowite. W poprzednich wyborach pan Józef zdobył 135 głosów, co stanowiło 27,66%.

Gmina Trąbki Wielkie: jedyna gmina, gdzie na chwilę obecną mamy dwoje liderów, Romualda Tomczuk z Granicznej Wsi, wybrana do Rady Gminy z okręgu nr 3, w skład którego wchodzą aż 4 wioski, Cząstkowo, Postołowo, Graniczna Wieś i Wojanowo. W poprzednich wyborach pani Romualda uzyskała 68 głosów, co stanowiło 44,16%. Tyle samo głosów co pani Romualda, w konkursie "radny na medal", zdobył pan Zbigniew Leszczyński z Sobowidza, którego kadencja w Radzie Gminy rozpoczęła się w grudniu 2012r w wyniku wyborów uzupełniających. Pan Zbigniew startował z okręgu nr 7 - Sobowidz, Rościszewo, Klępiny. Zdobył 132 głosy, co dało mu 36,97% wszystkich oddanych głosów i mandat radnego.

Jesteś na profilu Sanders - stronie mieszkańca miasta Pruszcz Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj